zakłady-długoterminowe
Dodano: 14 października 2020

Zakłady długoterminowe w sporcie. Czy warto je stawiać i gdzie to robić?


Zakłady długoterminowe polegają na tym, że składają się z większej liczby zdarzeń rozłożonych w czasie. Przykładowo przed rozpoczęciem sezonu stawiamy, że mistrzem Anglii zostanie Manchester City. Oznacza to, że na rozstrzygnięcie zakładu będziemy musieli poczekać do końca rozgrywek. Ewentualnie jeśli drużyna zapewni sobie tytuł wcześniej, nasz kupon zostanie rozliczony jako wygrany. Jednak rodzajów zakładów długoterminowych jest więcej i gracze lubią je obstawiać. Przekonajmy się dlaczego tak jest.

Czym są zakłady długoterminowe?

W zakładach bukmacherskich możemy wybierać spośród wielu zdarzeń. Gracze najczęściej obstawiają tego samego dnia, w którym odbywa się mecz lub stawiają kupon przed weekendem. Typowanie pojedynczych spotkań to zakłady krótkoterminowe. Dopiero kiedy obstawiamy zdarzenie, które rozstrzygnie się za jakiś czas i potrzebne będzie do tego np. kilka spotkań, mamy do czynienia z zakładami długoterminowymi. Musimy się więc tutaj liczyć z dłuższym okresem rozliczenia zakładu, ale mamy dzięki temu okazję na trafienie wyższych kursów. Przykładowo stawiając przed turniejem mistrzostw Europy na to, kto zdobędzie złoty medal.

Rodzaje zakładów długoterminowych

Tytuł mistrza – przedsezonowe dywagacje często odnoszą się do tego, kto zdobędzie mistrzostwo w danej lidze. Wyrównane kursy zobaczymy na przykład w lidze hiszpańskiej, gdzie zawsze faworytami są Real Madryt i Barcelona. Na pewno niższy kurs na przedsezonowy zakład długoterminowy odszukamy w przypadku mistrzostwa Francji dla PSG. Niektórzy gracze kompletują zakłady na zwycięstwa w kilku ligach, bo w tym przypadku opłaca się stawiać na faworytów. Pojedyncze wpadki w trakcie sezonu mogą im się przytrafić, ale na dłuższym dystansie to oni mają przewagę. 

Król strzelców – popularną klasyfikacją podczas rozgrywek piłkarskich jest ta dotycząca najlepszego strzelca. Przykładowo zakłady na Euro przewidują możliwość obstawiania najlepszego snajpera turnieju. W poszczególnych ligach występują zawodnicy słynący ze zdobywania goli i bukmacherzy oferują zakłady na wytypowanie najlepszego z nich. Ostatnio kibice żyli nagrodą Złotego Buta, czyli statuetką dla napastnika z największą liczbą trafień spośród wszystkich lig. Gracze mogli typować pomiędzy Ronaldo, Lewandowskim i Immobile, bo wyścig był naprawdę zacięty. Zarówno bukmacherzy, jak i gracze uwielbiają tego rodzaju zakłady i rywalizacje.

Kto lepszy bezpośrednio – poza obstawianiem zwycięzcy całych rozgrywek, możemy na przykład postawić na to, która z dwóch drużyn będzie wyżej w tabeli na końcu sezonu. Jest to ciekawa alternatywa, gdy już wiadomo kto zgarnie mistrzostwo, ale walka o niższe lokaty wciąż jest bardzo wyrównana. Z reguły przy takim zakładzie możemy wybrać z dwóch zespołów będących blisko siebie w lidze i prezentujących zbliżony poziom. Wtedy mamy szansę na odszukanie naprawdę ciekawych ofert kursowych.

Transfery zawodników – niedawno zamknęło się okienko transferowe, ale przy każdym kolejnym mamy do czynienia z pogłoskami transferowymi. Bukmacherzy oferują również zakłady na to, do którego klubu przejdzie dany zawodnik. Przykładowo ostatnio topowym tematem były przenosiny Kaia Havertza z Leverkusen. Faworytem przez długi czas był Bayern, ale ostatecznie to ci, którzy postawili na jego transfer do Chelsea mogli się cieszyć z wygranej.

U którego bukmachera stawiać zakłady długoterminowe?

Wielu bukmacherów ma w swojej ofercie zakłady długoterminowe, ale tylko u niektórych odnajdziemy naprawdę wartościowe zakłady. Takim bukmacherem na pewno jest eWinner, u którego możemy obstawić przyszłego zwycięzcę Ligi Narodów.

Liga Narodów zwycięzca – (kursy 13.10.2020 z eWinner)

Francja – 5,00Hiszpania – 5,80Anglia – 5,80Belgia – 6,80
Włochy – 8,80Portugalia – 9,20Niemcy – 10,00Holandia – 12,00

Z kolei bukmacher forBET może nam zaproponować wysokie kursy w przypadku obstawienia najlepszego strzelca Premier League sezonu 2020/2021. Rywalizacja będzie na pewno bardzo zacięta, więc warto prześledzić szanse poszczególnych zawodników i wytypować króla strzelców.

Premier League 2020/2021 – Król strzelców (kursy 13.10.2020 z forBET)

M. Salah – 4,90Calvert-Lewin – 7,60J. Vardy – 8,60H. Kane – 8,70
Aubameyang – 9,65R. Sterling – 16,00T. Werner – 22,40R. Jimenez – 29,10

Jeżeli szukacie odpowiedniego zakładu na to, kto zakończy wyżej rozgrywki ligowe, z ciekawą ofertą wychodzi bukmacher BETFAN. To tutaj znajdziecie zakład na to, czy w hiszpańskiej La Lidze lepsze okaże się na koniec sezonu Atletico Madryt, a może Sevilla FC. Patrząc na kursy, na pewno warto obstawić taki zakład długoterminowy.

Kto zakończy sezon na wyższym miejscu w tabeli? (kursy 13.10.2020 z BETFAN)

Atletico Madryt – 1,60Sevilla FC – 2,20

Warto obserwować oferty bukmacherów, gdyż często pojawiają się tam nowe propozycje zakładów długoterminowych. Jeśli będziecie czujni, możecie zagrać po naprawdę ciekawych kursach.

Czy warto obstawiać zakłady długoterminowe?

Jest to z pewnością ciekawa alternatywa dla tradycyjnego obstawiania meczów. Mamy dzięki temu dłużej szansę na wygraną i nawet porażki naszej drużyny w trakcie sezonu tego nie zmienią. Ostatecznie liczy się klasyfikacja po ostatniej kolejce, więc zawsze jest czas na odwrócenie losów sezonu i ostateczne zwycięstwo. Warto stawiać zakłady długoterminowe również ze względu na wysokie kursy, a także prezentują się one inaczej niż zwyczajne zdarzenia z oferty bukmacherskiej.


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi