Dodano: 05 marca 2018

Wybierz swojego top bukmachera cz.2


Który bukmacher jest tak naprawdę TOP? Zakłady bukmacherskie online „w pigułce” cz.2

W poprzedniej części mogliście zapoznać się z informacją czym kierować się w procesie rejestracji bukmachera online, jego wyboru, jak sobie ułatwić życie. Tym razem będziecie mogli poznać tajniki bonusów powitalnych u polskich bukmacherów internetowych.

Każdy firma bukmacherska operująca w internecie chce przyciągnąć do siebie jak najwięcej grających, wiele z nich oferuje bonusy powitalne, które mają być dodatkową zachęta do wyboru danej firmy. Bonusy powitalne możemy podzielić na trzy główne kategorie:

  • Bonusy od depozytu
  • tzw cashback-i
  • Freebety

Czym się one od siebie różnią i jak nie zginąć w dużej ich ilości i różnorodności?

Bonusy od depozytu są to bonusy polegające na dopłacaniu przez bukmachera określonej kwoty wpłaconej przez gracza. Może to być podwojenie tej kwoty, może to też być 50% kwoty wpłaconej, lub często też nawet potrojenie wpłacanych środków.

Bonus taki ma jakąś kwotę maksymalną powyżej której internetowi bukmacherzy nie dopłacają. Kwota taka zależy często od rynku bukmacherskiego w danym kraju, konkurencyjności czy czasu trwania danej promocji. Przykładowo gdy użytkownik wpłaci u bukmachera internetowego Iforbet – 100zł to kwota ta zostanie podwojona przez bukmachera i na Twoim koncie gracza będzie widoczne 100zł które wpłaciłeś oraz 100zł środków bonusowych.

Co ważne, bonus od depozytu wymaga tzw „obrotu”, a więc dokonywania zakładów kwalifikowanych, które opisywane są w regulaminach promocji. Dla przykładu może to być np. wymóg obrotu 5x środkami po kursie minimalnym 1.5. Warto zwrócić uwagę na na warunki obrotu decydując się na bukmachera internetowego oferującego bonus od depozytu na start.

Drugim rodzajem bonusów powitalnych są tzw. Cashbacki. Tu zasada jest prostsza, natomiast oferowany kwoty bonusow niższe.

Można to opisać w trzech prostych krokach opartych na przykładzie zakładów bukmacherskich w efortuna.pl:

  • Wpłacasz środki na konto efortuna.pl
  • Jeżeli chcesz wykorzystać 100% cashbacka zagraj za 114zł
  • Jeżeli wygrasz to super, jeżeli nie środki zostaną zwrócone na Twoje konto gracza

Tutaj także warto się przyjrzeć czy firmy po zwrocie na konto gracza nakazują Ci jeszcze tym zwrotem obrócić, czy możesz już bez żadnych dodatkowych procesów, przelać środki spowrotem na swoje konto.

Ostatni typ bonusów powitalnych to tzw. Freebet.

Polega ona głównie na tym, że jest przyznawany bez potrzeby wpłacania swoich środków. Oczywiście także tutaj taka forma bonusu będzie wymagać obrotu, przed możliwością wypłacenia jej na swoje konto, natomiast na pewno pozwala „spróbować” swojej szansy u danego bukmachera.

Przykładem takiej oferty, która gracz może wybrać jest część oferty powitalnej w firmie bukmacherskiej Totolotek. Różne są kwoty takich promocji, ale są one atrakcyjne dla graczy, którzy dopiero wkraczają w świat internetowych zakładów bukmacherskich.

Autor: MS


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi