Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi
Wyniki firm bukmacherskich za 2018 rok
Dodano: 10 stycznia 2019

Opublikowano wyniki legalnych firm bukmacherskich


I oto opublikowane zostały obroty legalnie działającej branży bukmacherskiej w 2018 roku w Polsce. Okazuje się, że wyniosły one 5,1 mld złotych i były aż o ponad połowę wyższe niż rok temu. Bukmacherka w Polsce ma się, więc dobrze.

 

Popularność legalnych zakładów bukmacherskich w naszym kraju wciąż wzrasta. Widać to po opublikowanych wynikach wzrostu zyskowności tej branży, która to w 2018 roku była o 55% wyższa niż w 2017 roku.

Szara strefa wciąż ma się nieźle i wynosi aż 52% udziału w całym rynku zakładów w Polsce. Oznacza to, że 48% zakładów zawierane u legalnie działających bukmacherów w naszym kraju.

Jak podaje Ministerstwo Finansów licencję na przyjmowanie zakładów wzajemnych otrzymało w 2018 roku 7 nowych firm: Totalbet, Cherry Online Polska, BEM Operation Limited, Betfan, Ewinners, Typiko oraz Traf Zakłady Wzajemne. Łącznie zezwolenie na organizowanie zakładów bukmacherskich w Polsce ma w tej chwili 14 podmiotów.

Największymi bukmacherami na rynku są STS (47%), Fortuna (34%), Totolotek (7,3%) oraz Forbet (4,4%). Firma STS kolejny rok z rzędu pozostaje, więc liderem rynku.

Tak, więc Ministerstwo Finansów może pochwalić się uzyskaniem w 2018 roku wpływu z podatków płaconych przez legalne firmy bukmacherskie na poziomie 621 mln zł. Czy to dużo? Na pewno tak. Jeszcze przed wprowadzeniem nowej wersji ustawy hazardowej, która zaczęła obowiązywać od 1 kwietnia 2017 roku, szacowany udział nielegalnie działających firm bukmacherskich w rynku zakładów wynosił około 90%. Po zmianach prawnych udział ten zmniejszył się niemal o połowę.

Przypominamy, że udział w grach i zakładach organizowanych przez firmy nieposiadające polskiej licencji na działalność jest według polskiego prawa zabroniony, a gracz, który stawia zakłady w takich firmach może być pociągnięty do odpowiedzialności karno-skarbowej.

 


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi