Dodano: 19 marca 2018

Mistrzostwa Świata 2018 – Grupa A – przewidywania


W grupie A rozgrywek o Puchar Świata w Piłce Nożnej 2018 zagrają, gospodarze turnieju – Rosja, Urugwaj, ekipa Egiptu i Arabii Saudyjskiej.

Analiza tej grup to łatwe zadanie dla wielu ekspertów, niemniej dopiero szczegółowy przegląd rzuca światło na fakt, że jest to jedna z najtrudniejszych grup w turnieju, a potencjalna bitwa o drugie miejsce między Rosją a Egiptem może zostać rozstrzygnięta z niewielkim marginesem.

Rosja  – udowodnić wartość na własnej ziemi.

Rosja zajmuje obecnie 61. miejsce w rankingach FIFA, a zespół od dłuższego czasu zmaga się z brakiem wyników. Nieudolne występy w Pucharze Konfederacji przed ich fanami w 2017 roku, kiedy nie udało im się wyjść z fazy grupowej, wyeksponowały niezdolność Stanislava Cherchesova do prowadzenia zespołu w rozgrywkach na najwyższym poziomie.

Gospodarze tego turnieju będą chcieli zakończyć niechlubny rekord podczas zbliżających się zawodów. Rosja nie wyszła poza fazę grupową w trzech poprzednich turniejach – od czasu zmiany z ZSRR po 1990 roku.

Urugwaj – doświadczenie i indywidualny blask są bodźcem

Z kolei Urugwaj ma do dyspozycji indywidualną wartość i taktyczny charakter ogromnie doświadczonego Oscara Tabareza. Zespół wzmocniony siłą ognia Luiza Suareza i Edinsona Cavaniego zajął drugie miejsce w kwalifikacjach w Ameryce Południowej, aby wejść do finałowego turnieju trzeci raz z rzędu.

Zawodnicy Urugwaju zajęli czwarte miejsce w Południowej Afryce 2010 i dotarli do 1/8 finału w Brazylii, co pokazuje, że ten zespół ma dość umiejętności radzenia sobie z pierwszą fazą rozgrywkową.

La Celeste to najwyżej sklasyfikowany zespół w grupie A, obecnie zajmuje 13 miejsce w rankingu. Co więcej, ich drużyna jest doświadczona i ma największą liczbę indywidualności grających w elitarnych ligach w Europie.

Egipt – silnie polega na Salahu

Egipcjanie wracają do najważniejszej konkurencji kontynentalnej po raz pierwszy od 1990 roku, kończąc oczekiwanie na to zdarzenie aż 18 lat. Dwoma najważniejszymi indywidualnościami ostatnich sukcesów Egipcjan jest ich główny trener Hector Cuper i fantastyczny Mohammed Salah, który najprawdopodobniej zakończy jako najlepszy strzelec angielskiej Premier League w tym sezonie.

Jednak faraonom brakuje jakości w każdej linii poza atakiem, co czyni ich najsłabszą drużyną w grupie z Arabią Saudyjską. Drużyna jest mocno uzależniona od skuteczności Salaha i zdolności piłkarza Arsenalu Mohameda El Neny’ego. Mimo to zajmują 50. miejsce w rankingu FIFA, o 11 miejsc wyżej od gospodarzy turnieju.

Arabia Saudyjska – skopiować rok 1994 z USA.

Arabia Saudyjska zajmuje 64. miejsce w rankingu FIFA, najniższe spośród drużyn w grupie A i powracająca do rywalizacji po tym, jak przegapiła dwie poprzednie edycje mundialu. Arabowie uczestniczyli już w turnieju w latach 1994-2006, a najlepszy wynik osiągnęli w swojej debiutanckiej kampanii w 1994 roku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to doszli do 1/16 finału.

Green Falcons zdobyli automatyczną kwalifikację do turnieju finałowego wyprzedzając Australię. Niemniej zespół jest nękany przez problemy menedżerskie. Ich obecny trener, Juan Antonio Pizzi, jest ich trzecim menedżerem w ciągu kilku miesięcy, który opuścił drużynę narodową Argentyny w połowie fazy eliminacji.

Przewidywania i typy:

To będzie grupa Urugwaju, a jeśli im się nie uda jej wygrać, to będą sami sobie winni. Jeśli chodzi o drugie miejsce, prawdopodobnie będziemy świadkami trudnej walki pomiędzy pozostałymi trzema drużynami, ale Rosja wygląda tutaj na niewielkiego faworyta.

– Urugwaj wygra grupę – 2.00 STS

– Rosja zajmie drugie miejsce – 2.7 kurs w Forbet


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi