Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi
jaki-bukmacher-2019
Dodano: 12 grudnia 2018

Jaki bukmacher 2019


JAKI BĘDZIE NAJLEPSZY BUKMACHER ONLINE W 2019 ROKU

Wielu Internautów zwraca się do nas z pytaniem, jaki bukmacher jest tą stroną bukmacherską, która jest najlepsza. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to niełatwe pytanie. Niełatwe, ponieważ dla każdego najlepszy bukmacher to może być inny serwis bukmacherski online, gdyż każdy z nas może (i pewnie ma) nieco inne preferencje. Celem tego tekstu jest, aby pomóc w odpowiedzi na co warto zwracać uwagę i który bukmacher online pod koniec 2018 roku jest tym, któremu naprawdę warto jest się przyjrzeć. Wprowadzimy jak najwięcej można obiektywnych, mierzalnych parametrów, po to, żeby szukając odpowiedzi na pytanie „jaki”, było jak najmniej subiektywizmu.

Legalni bukmacherzy – u kogo w ogóle można grać

Zanim przejdziemy do analizowania kryteriów, które być może pomogą wybrać bukmachera, najpierw sprecyzujemy, które firmy w ogóle organizują legalne zakłady wzajemne.

BukmacherBONUSOferta specjalna
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 300 zł
Nasz bonus: 300 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 29 zł freebet

Wybór graczy

Odbierz
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 zł EXTRA)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Legalny bukmacher to taki, który posiada wymaganą licencję Ministerstwa Finansów i odprowadza podatek do Skarbu Państwa. O podatku opowiemy jeszcze później, teraz przedstawimy listę zakładów, które aktualnie (grudzień 2018) spełniają wymogi. Chcemy jeszcze zaznaczyć, że rynek bukmacherski stale się zmienia i lista ta może ulec zmianie, gdyż coraz więcej firm stara się o zezwolenie.

STS (numer licencji SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12)
Totolotek (numer licencji AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485)
LV BET (numer licencji PS4.6831.9.2016.EQK)
Fortuna (numer licencji SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565)
PZBuk (numer licencji PS4.6831.26.2017)
Forbet (numer licencji PS4.6831.10.2016)
ETOTO (numer licencji AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17)
Milenium (numer licencji SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599)
TotalBET (numer licencji PS4.6831.12.2017)
SuperBET (numer licencji PS4.6831.4.2017)
BetFan (numer licencji PS4.6831.3.2018)
Ewinner (numer licencji PS4.6831.29.2017)
Traf ZW (numer licencji PS4.6831.3.2018)
BETCLIC (numer licencji PS4.6831.11.2017)
TYPIKO (numer licencji PS4.6831.30.2017)

Jak widać, aktualnie mamy spory wybór na rynku. Co prawda wielu z wyżej wymienionych bukmacherów to nowo powstałe zakłady, a ich oferta nie jest jeszcze do końca sprecyzowana. Jeśli ktoś jest zainteresowany ofertą tych zakładów na stronach internetowych (oficjalnych) z czasem powinny pojawić się szczegółowe informacje. Na pewno młode zakłady celują właśnie w działalność internetową, gdyż to ona jest przyszłościowa.

Przyszłość zakładów online to mobile i świat aplikacji mobilnych

Będąc precyzyjnym, właściwie powinniśmy napisać, że przyszłość bukmacherki to nie bukmacherstwo online, ale bukmacherka na smartfonach, ponieważ ekrany naszym smartfonów stają się coraz większe i coraz lepsze jakościowo. Przyszłość należy właśnie do komórek, a nie tabletów. Coraz więcej osób komputera czy to w wydaniu desktopowym, czy przenośnych laptopów wykorzystuje tylko i wyłącznie do pracy. Komputer ma klawiaturę, zatem łatwiej jest na nim pisać teksty, ale coraz więcej spraw możemy załatwić za pośrednictwem komórki. Szukając odpowiedzi jaki bukmacher 2017, czy jaki bukmacher jest najlepszy pod koniec 2018 roku odpowiedzi może być wiele w zależności od preferowanych indywidualnych potrzeb, ale jedno wiemy na pewno. Szukając odpowiedzi na pytanie jaki bukmacher 2019, będzie ona w przeważającej części brzmieć, że taki, który jest najlepszy mobilnie. Naszym zdaniem w poszukiwaniu odpowiedzi na tytułowe pytanie warto zajrzeć do porównania aplikacji mobilnych legalnych bukmacherów, które przygotowaliśmy  aplikacje mobilne bukmacherów porównanie Kierunek rozwoju bukmacherki jest jeden i jest to świat mobilny.

Kryteria oceny bukmacherów online

Poszukując odpowiedzi na nasze tytułowe pytanie jakie, którym zakładom bukmacherskim online warto się szczególnie przyjrzeć, weźmiemy na warsztat kilka kluczowych parametrów. Zaczniemy od promocji, gdyż jest to najczęstsza kwestia, która interesuje wszystkich graczy.
Bonus powitalny ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby nowych graczy. Aktualnie bonus na start jest po prostu w standardzie oferty bukmacherskiej. W związku z nałożeniem wysokiego podatku bukmacher chce w jakiś sposób zrekompensować graczom utratę 12%.
Jest wiele rodzajów bonusów: bonus od depozytu (tu można uzyskać wysokie kwoty, chociażby 500 PLN i więcej), bonus bez depozytu (Freebet), Cashback, zakład bez ryzyka. Czasem można zdobyć kod promocyjny, który zwiększa bonus.
Wielu graczy chce wiedzieć, który bonus jest darmowy. Cóż, w świecie bukmacherskim w zasadzie nic nie jest za darmo. Co prawda nowy klient może wybrać opcję promocyjną, w której nie wpłaca na starcie własnego depozytu i dostaje jakąś kwotę do obrotu od bukmachera, ale zakład bukmacherski i tak ma pewne metody, dzięki którym wyjdzie na plus.

Trudna kwestia obrotu bonusem

Przedstawiamy, jak rożnie bukmacherzy online podchodzą do wymogów co do obrotu bonusem powitalnym.

Strona bukmacherskaObrót bonusem wymógAkceptowalny do obrotu bukmacherskim bonusem na start kurs
Bukmacher Etoto4 x (depozyt plus bonus)2.20, dla zakładów wielokrotnych 1.3 dla pojedynczego zdarzenia
Bukmacher Forbet1x depozytem, aby odblokować bonus, 4x aby wypłacić bonus2.0 dla 1x depozytem, 1.3 dla każdego 3 zdarzeń dla 4x bonusem
Bukmacher Fortuna4x pierwszej wpłaty1.90
Bukmacher Lvbet4x depozyt2.5 dla bonusa, 2.00 dla depozytu
Bukmacher Milenium4 x pierwszy depozyt2.0
Bukmacher Pzbuk1x , kurs 2.0, zakłady wielokrotne2.00
Bukmacher STS3 x bonus1.91
Bukmacher Totalbetdwa odmienne kupony, obrót depozytem, kurs 2.00 lub wyższy6x bonus, minimalny kurs 2.00, 1.2 dla pojedynczego zdarzenia
Bukmacher Totolotek3 x (depozyt plus bonus)2.00

W dalszej części tekstu poruszymy też temat tego, jak obstawiać mecze przez Internet, żeby nie popełniać kardynalnych błędów. W tej chwili jednak skupimy się na kwestii wymogów co do obrotu. Bukmacherzy od czasu do czasu zmieniają w regulaminach swoje wymogi co do obrotu, ale wyraźnie widać pewne prawidłowości, mianowicie liderzy rynku Fortuna i STS wymagają zdecydowanie niższego obrotu bonusem powitalnym niż większość nowych podmiotów na rynku. Obrócić 3 lub 4 razy bonusem bukmacherskim po kursie 1.91 to zupełnie co innego niż obrócić 8 x bonusem po kursie 2.20.

Poświęciliśmy tyle czasu obrotom, ponieważ to właśnie od tego zależy ile (i czy w ogóle) swój bonus wypłacimy. Jeśli będziemy przegrywać, czyli źle typować, nasz bonus na pewno przepadnie. Dlatego pewnie w tej chwili wielu graczy zastanawia się, jak właściwie obstawiać spotkania, aby zyskać jak najwięcej?


fortuna waska belka

Jak obstawiać mecze uwzględniając wymagany obrót?

Na pytanie zakłady bukmacherskie jak grać nie możemy udzielić jasnej i klarownej odpowiedzi. Co gracz, to obyczaj i inne sposoby na to, jak obstawiać mecze. Jedni skupiają się na wyszukiwaniu profesjonalnych typerów (kilka słów jeszcze o tym zagadnieniu napiszemy), inni chcą dokładnie wiedzieć jakie są przewidywane, pewne typy. Zamiast szukać „pewniaków” na jutro, które i tak nie istnieją, bo immanentną, nieodłączną naturą sportu jest jego nieprzewidywalność, lepiej grać po prostu z głową i warto właśnie zacząć od sprawdzenia wymogów obrotowych bonusu na start. To naprawdę prosta sprawa, od kursu „sprawiedliwego”, który wynika z analiz przeprowadzonych przez zakłady bukmacherskie, odejmowana jest marża bukmachera, potem wystawiany jest kurs na stronie. Bukmacher naziemny jak i internetowy utrzymuje się z marży. Każdy kurs obciążony jest marżą bukmachera. Konieczność wielokrotnego obracania zmniejsza szanse gracza na wypłacenie choćby części bonusu. Czym wyższy kurs i wymóg co do obrotu, tym mniej korzystne warunki dla gracza, czytaj szanse na wypłatę bonusu, czy środków depozytowych.

Początkujący, czy nie, jednak łatwiej przeskoczyć niską przeszkodę

Często podczas prywatnych rozmów pada pytanie, jakie zakłady bukmacherskie polecamy. Każdy powinien zdecydować sam, ale naszym zdaniem, czy ktoś jest początkujący, czy bardziej zaawansowany, warto rozważyć skorzystanie z ofert stron bukmacherskich, które z racji osiągniętego sukcesu rynkowego, mogą sobie pozwolić na zaoferowanie naprawdę sprawiedliwych warunków. Jeden z przykładów to bonus Efortuna, zakład bez ryzyka. Zakłady bukmacherskie Fortuna z racji osiągnięcia olbrzymiego sukcesu na rodzimym rynku mogą sobie pozwolić na zaproponowanie zakładu bez ryzyka działającego w następujący sposób – w przypadku przegranej gracz otrzymuje zwrot, jeżeli natomiast jego pierwszy zakład uprawniony do skorzystanie z tej oferty okaże się wygrany uczestnik może się cieszyć się wygraną bez konieczności wykonywania obrotu. Jest to w naszej ocenie bardziej fair oferta dla graczy, niż konieczność 8-krotnego obracania środkami, w tym także własnymi po kursie 2.20, gdzie dodatkowo składowego kuponu akumulowanego muszą być wnoszone po kursie nie niższym niż 1.3. W tym przypadku pasuje porównanie, że duży może więcej także w kwestii związanej z powitalnym bonusem bukmacherskim. Dokładny sposób działania bonusów w Fortunie oraz naszą recenzję tego buka znajdziesz tutaj – Recenzja bukmachera Fortuna.

Podatek zmorą polskich graczy bukmacherskich


totolotek waska belka

To niestety prawda, jednak naprawdę warto pochwalić polskiego ustawodawcę za uregulowanie kwestii legalności zakładów bukmacherskich online. Wreszcie dzięki zmianom prawnym począwszy od połowy 2017 roku wreszcie wiemy jaki bukmacher 2018 jest legalny. Bez cienia wątpliwości sprecyzowano, którzy bukmacherzy są w Polsce legalni. Natomiast kwestia podatków jest tym, co jest problemem. W Polsce obowiązuje niezwykle wysoki, prawdopodobnie najwyższy na świecie, dwunastoprocentowy podatek od obrotu. O co chodzi w praktyce?

Jeszcze jakiś czas temu na runku bukmacherskim obok legalnych zakładów stały nielegalne firmy bukmacherskie. Zarejestrowane są one poza granicami naszego kraju, więc rozliczają się z podatków państwa, w którym je zarejestrowano. Po zaostrzeniu ustawy dotyczącej zakładów bukmacherskich i innych gier hazardowych, zawieranie zakładów wzajemnych w zakładach niezarejestrowanych w Polsce jest karalne. Nieuczciwy gracz zapłaci karę grzywny i zostanie zobowiązany do zwrotu wygranej.

Nawet jeśli wysoki podatek, który został nałożony na grę, stanowi dla niektórych graczy problem, w tym miejscu chcemy przypomnieć, że to właśnie podatki budują nasze państwo. Dzięki nim tworzy lub remontuje się miejsca publicznego użytku (szkoły, szpitale, autostrady).

Bukmacherka to nie kasyno, gdzie wszystko można przewidzieć, zaprogramować i dokładnie określić zwrot z inwestycji. Zakłady bukmacherskie działają w inny sposób. Naturalnie bukmacherzy robią co mogą, aby osiągnąć zyski, ale w ich biznesie nie ma 100 procent pewności. Gracze bukmacherscy obstawiają zwycięstwa faworytów, a ci czasem wygrywają kilka, czy nawet kilkanaście razy pod rząd. Dla bukmachera oznacza to miesiąc, czy nawet w skrajnych wypadkach miesiące, funkcjonowania na niskiej marży. W związku z powyższym polskie zakłady bukmacherskie online zdecydowały się przerzucić 12% podatek obrotowy na gracza. Czy można sobie z tym poradzić?

Jaki bukmacher bez podatku?

Podsumujmy – u legalnego bukmachera nie da się zagrać bez podatku. Jednakże u niektórych bukmacherów internetowych istnieją promocje bukmacherskie, które mają na celu odciążenie gracza. Do ewentualnej wygranej po prostu bukmacher internetowy dolicza kwotę, która została zabrana na poczet podatku, więc gracz ma wrażenie, że go nie zapłacił. Oczywiście wszystko wciąż pozostaje zgodne z literą prawa i bukmacher odprowadza odpowiednią kwotę do Skarbu Państwa. Przyjrzyjmy się zatem, jak w praktyce można grać „bez podatku”.

Faktycznie nie jest łatwo, gdyż zakłady sportowe nie są skore do ponoszenia tak wysokiego ryzyka jak 12%, ale niektórzy bukmacherzy w całości lub części, oczywiście pod pewnymi warunkami, biorą obciążenia podatkowe na swoje barki podatek. Totolotek bukmacher jest jednym z niewielu lub nawet jedynym bukmacherem, który zdecydował się na wprowadzenie na stałe oferty, w której bukmacher bierze na siebie podatek. Warunkiem koniecznym jest zawarcie zakładu o kursie nie niższym niż 2.00. Oferta Totolotka obowiązuje w wybrane dni, na przykład w piątki, w inne dni dotyczy wybranych rozgrywek przykładowo piłkarskiej Ligi Mistrzów, Ligi Europy, czy też meczy reprezentacji Polski. Jak zawsze przed finalną decyzją o skorzystaniu z tej propozycji, należy dokładnie przeczytać regulamin, aby mieć możliwość obstawiania z pełną świadomością.

Forbet – możesz zagrać „bez podatku”

Drugim bukmacherem, który stara się nieco złagodzić graczom ból związany z podatkiem obrotowym, jest Forbet. Ten wciąż relatywnie nowy gracz na polskim rynku bukmacherskim musi się starać bardziej, aby zainteresować graczy. Kiedy piszemy ten tekst, czyli w listopadzie 2018 roku, w Forbecie zainteresowani gracze mogą skorzystać z oferty, gdzie obciążenia podatkowe nie obowiązują rannych ptaszków, którzy lubią typować wcześnie rano. Wiadomo, że bukowi zależy tutaj, aby gracze obstawiali przez całą dobę, a gracze głównie obstawiają w godzinach popołudniowych i wieczornych, dlatego wprowadzono promocję bukmacherską dla porannych typerów. Należy pamiętać, że kupon musi obejmować trzy zdarzenia. Czy warto z tej oferty skorzystać, to już każdy musi zdecydować indywidualnie, natomiast jest to jedna z tych rzadkich sytuacji, kiedy bukmacher nie przerzuca podatku na gracza. Szczegóły na stronie Forbetu (jak zwykle, w regulaminie – koniecznie się z nim zapoznaj nim skorzystasz z promocji).

Oferta interesujących zakładów bukmacherskich

Przyjrzymy się teraz poszczególnym zakładom i w dużym skrócie przybliżymy ich ofertę. O niektórych zakładach napisaliśmy już przy okazji omawiania metod radzenia sobie z podatkiem, dlatego skupimy się na innych firmach. Oczywiście nie będą to wszystkie możliwe informacje – tutaj warto zajrzeć do regulaminów zakładów bukmacherskich, aby poznać najdrobniejsze szczegóły. Nie bierzemy pod uwagę najmłodszych firm, gdyż ich oferta tak naprawdę dopiero powstaje.

Bukmacher jaki wybrać – a może Pzbuk?

Niektórzy mocno kręcą nosem na pzbuk.pl. To najnowszy, legalny bukmacher online w Polsce. Strona ta koncentruje się na tym, aby sprawnie działać mobile, dlatego jest uproszczona. Nie znajdziemy tutaj efektownej grafiki. Serwis jest dużo mniej wizualnie atrakcyjny, niż powiedzmy STSu. Niemniej można się przyjrzeć ofercie darmowy zakład 50 złotych. Naturalnie nic nie jest darmowe, ale po wniesieniu kuponu wielokrotnego na 50 PLN po kursie 2.0 gracz upoważniony jest do otrzymania freebeta 50 PLN. Przyznany zakład bez ryzyka w pzbuku uczestnik ponownie może wykorzystać na zakładach wielokrotnych z kursem 2.0. Temu bukmacherowi bardzo zależy na budowaniu bazy telefonicznej swoich klientów, dlatego otrzymanie freebeta powiązał z koniecznością zweryfikowania numeru komórki.

LV BET zakłady

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć tego bukmachera. Zbiera on coraz więcej pozytywnych opinii od zadowolonych graczy. Powszechnie docenia się szybką weryfikację konta, nawet wysokie kursy, możliwość obstawiania zakładów na żywo. Bukmacher posiada także bonus powitalny bez depozytu w wysokości 30 złotych (tu znowu zapraszamy do przyjrzenia się wymaganym obrotom). Ciekawą opcją jest także bonus od depozytu – można zyskać nawet ponad 1000 PLN. Jednakże klienci dostrzegają minus tego zakładu w postaci niezbyt udanego interfejsu strony internetowej. To ważna uwaga, gdyż nie raz podkreślaliśmy już wagę stron internetowych w działalności zakładów bukmacherskich.
Mimo wszystko ten zakład zasługuje na to, aby wziąć go pod uwagę przy rozmyślaniach nad najlepszym zakładem bukmacherskim w naszym kraju.

ETOTO zakłady bukmacherskie

Zakład ten jeszcze niedawno pewnie nie trafiłby do czołówki, ale aktualnie jego oferta wygląda obiecująco. Poprawiono wszelkie niedociągnięcia i problemy, chociażby w kwestii promocji. Jeśli już poruszyliśmy ten temat, powiemy, że w Etoto bonus powitalny wynosi 1000 PLN od dwóch pierwszych depozytów. Na urządzeniach mobilnych przewidziany jest Freebet, więc to ukłon w stronę fanów najnowocześniejszych technologii. Bukmacher ten posiada bardzo szeroką ofertę zakładów, a nawet prowadzi tak pożądaną opcję, jak zakłady na żywo. W zasadzie jedynym minusem, który się wskazuje we wszelkiego rodzaju zestawieniach, jest fakt, że bukmacher ten nie posiada w swojej ofercie transmisji na żywo spotkań sportowych. Jednakże nie jest to jeszcze „must have” bukmacherów, nie wszyscy dają swoim klientom taką możliwość, więc Etoto nie jest wyjątkiem.

Zakłady bukmacherskie STS

Najbardziej znany zakład w Polsce, przez niektórych uznawany za faworyta na rynku. Coś w tym jest, gdyż STS posiada najwięcej udziałów w branży (aż 48%), a jego oferta jest naprawdę szeroka. Obok najpopularniejszych dyscyplin sportowych znajdują się także takie, które fascynują nieliczne grupy pasjonatów. STS daje możliwość obstawienia popularnych e-sportów. Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Bukmacher ten posiada opcję transmisji wydarzeń, więc działa to na jego plus. Jako minus wspomina się brak programy lojalnościowego (w sumie przydałoby się docenić doświadczonych graczy).

Przedstawiliśmy zakłady bukmacherskie, które według nas posiadają całkiem interesującą ofertę. Jednak nawet najlepsze warunki zaoferowane przez najlepszy zakład bukmacherski nic nie dadzą, jeśli gracz popełnia pewne błędy, o których zaraz napiszemy.

Graj na własny rachunek i odpowiedzialność

Jak obstawiać mecze? Na własny rachunek. Jeżeli jest coś, czego nie potrafimy zrozumieć, to tej obsesji graczy w poszukiwaniu pewniaków na dziś, na jutro. Pewnych typów, teraz i natychmiast. Nie wierzycie? Zajrzycie na ogólnodostępne czaty bukmacherów, większość poruszanych tam kwestii to prośby o pewne typy. Jasne, że można, a nawet warto poczytać innych typerów, zrozumieć ich sposób patrzenia na bukmacherstwo online. Tryb rozumowania, jak analizują, co biorą pod uwagę – to oczywiście ważne, ale ta ślepa wiara, że istnieją pewniaki… Tego naprawdę nie rozumiemy. Niektórzy nawet kupują „pewne” typy bukmacherskie. Niestety, najczęściej zostają oszukani przez nieuczciwych typerów. Są różne metody działań oszustów, często sami oferują swoje usługi (chociażby za pośrednictwem Facebooka), lecz rzadko kiedy się zdarza trafić na kogoś o uczciwych zamiarach.
Jeżeli czegoś jesteśmy pewni i coś możemy doradzić, to grę na własny rachunek, na własną odpowiedzialność.

Liczy się Twoja wiedza

Zatem jak obstawiać mecze, aby mieć większą szansę na wygraną? Zostań ekspertem w danej dyscyplinie, czy lidze. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej (w naszym kraju piłka nożna jest najpopularniejsza, stąd ten przykład), skup się tylko na niej. Nie można być znawcą wszystkiego, oglądać wszystkich meczy i obstawiać zakłady ze wszystkich dyscyplin sportowych. W momencie, gdy obstawia się sporty, o których nie ma się pojęcia, wyższe jest ryzyko utraty pieniędzy, bo nie zna się prognoz, historii spotkań oraz całej reszty kwestii, które mogą rozstrzygnąć wydarzenie. „Pomoc” płatnych typerów w takiej sytuacji nie jest najlepszym rozwiązaniem. Naszym zdaniem najgorsze co można zrobić, to liczyć na to, że ktoś podeśle nam pewniaczki i wygramy łatwo i przyjemnie. Też byśmy tak chcieli, ale to niestety tak nie działa.

Ranking bukmacherów – podsumowanie

Wybór najlepszego bukmachera internetowego na rok 2019 nie jest łatwy, gdyż w 2018 roku licencję uzyskało sporo młodych firm. Teraz ich oferta nie wygląda jeszcze na innowacyjną i konkurencyjną dla starszych kolegów, ale może się nagle okazać, że to właśnie w młodych tkwi siła. Świeże spojrzenie, zapał, chęci – w najnowszych zakładach bukmacherskich zapewne właśnie takie są nastroje.

Jeśli szukasz najlepszego bukmachera, musisz wziąć pod uwagę swoje własne preferencje, czego właściwie chcesz. Warto brać pod uwagę kryteria, które wskazaliśmy w naszym artykule – wersja mobile, wysokie kursy, bonusy bukmacherskie (tu warto zainteresować się, czy bukmacher oferuje bonus bez depozytu i jakie są wymogi co do obrotu), czy można obstawiać zakłady na żywo, jak wygląda oferta internetowa. Najlepszy bukmacher to na pewno taki, który będzie posiadał przejrzystą stronę internetową, aplikację mobilną, szeroką ofertę dyscyplin sportowych (łącznie z tymi niszowymi) oraz odpowiednio wysokie kursy.

Mówi się, że doświadczeni gracze posiadają konta u kilku bukmacherów w Polsce, ponieważ u każdego znajdą coś dla siebie. Są różne rodzaje zakładów, każdy z nich ma inne priorytety. Obstawianie meczy nie jest łatwą sprawą, ale jeśli czyjąś pasją jest sport, może i w tym odnaleźć swoje hobby. Bo tak właśnie powinno być – zakłady bukmacherskie to uzupełnienie pasji, jaką jest sport. Pamiętaj, że hazard zawsze związany jest z ryzykiem (uzależnienia lub utraty pieniędzy). Jeśli w swoich zachowaniu Ty lub Twoje otoczenia zauważyło zmianę, a jej źródłem są zakłady bukmacherskie – warto zrobić przerwę, aby potem ze świeżą głową i luzem znowu móc się tym cieszyć.

UdostępnijKontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi