Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi
bledy-bukmacherow
Dodano: 19 listopada 2018

Jak działają bukmacherzy


Błedy u bukmacherów

Wszelkie odmiany gier hazardowych, czyli takich gdzie w wymiarze losowym o wygranej decyduje przypadek stały w naszych czasach bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu, uprawnione wydaje się być także stwierdzenie, że tego typu gry tylko w nieco innej formie czy odmianie były popularne od zawsze. Istnieje wiele sposobów na dostarczenie emocji z gry, są to miedzy innymi zakłady sportowe. W tym artykule odejdziemy nieco od tematu użytkowników, taktyki gry i sposobu na ogranie bukmachera. Skupimy się na ofercie bukmachera, a właściwie na tym, czy bukmacher popełnia jakiekolwiek błędy oraz jak dokładnie wygląda pomyłka bukmachera.Bukmacherzy zazwyczaj oferują w danym momencie szeroki wybór rynków zakładów. To sprawia, że od czasu do czasu firmy bukmacherskie popełniają błędy w swojej ofercie. W obecnych czasach procent popełnianych błędów jest jednak znacznie niższy niż jeszcze kilka lat temu. Wynika to przede wszystkim z dwóch czynników. Po pierwsze firmy bukmacherskie mają coraz lepsze systemy zabezpieczeń dotyczące oferowanych kursów. Po drugie, coraz mniejszy udział czynnika ludzkiego, gdyż firmy kupują gotowa ofertę od zewnętrznych dostawców. Niemniej, nadal zdarza się znaleźć pomyłkę czynnika ludzkiego, bądź błąd systemowy.

W poniższym tekście wymienimy jak wyglądają najczęstsze błędy popełniane przez bukmacherów:

Wypłata z zakładu, który przegrałeś

Jednym z częstszych błędów popełnianych przez firmy bukmacherskie jest błędne rozliczenie kuponu – wówczas bukmacher wypłaca Ci na konto gracza środki za zakład, który przegrałeś. Dzieje się tak coraz częściej w firmach bukmacherskich, które w dużej mierze korzystają z zewnętrznego źródła dostarczającego ofertę i wyniki zdarzeń. Czasami zdarza się, więc usterka, awaria lub błąd systemu, co skutkuje rozliczeniem zakładu na Twoją korzyść. Zwykle błąd koryguje się w ciągu kilku godzin, jeśli nie minut. Jednak niektóre firmy mają politykę nie korygowania swojego błędu, chyba, że przekracza on określony próg finansowy. W tym przypadku musisz wiedzieć jak działają bukmacherzy. Często, bowiem bywa to mniejszą stratą niż cała operacja ponownego rozliczenia. Oczywiście, jeśli zauważysz, że nastąpiła pomyłka bukmachera i wypłacił Ci wygrane z przegranego kuponu, powinieneś to zgłosić to do Biura Obsługi Klienta. Wielu graczy jednak, próbuje postawić kolejny zakład za te środki, bądź zlecić wypłatę z konta gracza. Zanim jednak zdecydujesz się spróbować skorzystać z dwóch ostatnich opcji, zapoznaj się z Regulaminem serwisu, w celu uniknięcia niepożądanych konsekwencji (na przykład listu od bukmachera, wzywającego do spłaty zadłużenia wynikającego z wykorzystania środków nie należących do gracza).

Niewłaściwe kursy

Kolejnym błędem bukmachera, jaki możemy napotkać, to niewłaściwie wystawione kursy. W przypadku ważniejszych zdarzeń sportowych są one bardzo szybko wyłapywane i korygowane (na przykład wyświetlany jest kurs 15.00 zamiast 1.50). Bywa jednak, zwłaszcza w niższych ligach i grach, że błąd w ofercie korygowany jest dopiero po zakończeniu spotkania, – co może wydawać się niesprawiedliwe dla gracza, szczególnie, jeśli gracz liczył na wysoką wygraną z kuponu. I tutaj z kolei również duża rola użytkownika, aby zapoznał się z Regulaminem świadczenia usług w danej firmie, w celu rozwiania wszelkich niejasności. Powyższy przypadek nie wynika z błędnego oszacowania szans w danym spotkaniu, a jest ewidentnym błędem technicznym. Co innego, jeśli bukmacher rzeczywiści błędnie oszacuje szanse w zdarzeniu sportowym. Dzieje się to głównie w bardzo niskich ligach piłkarskich, jak 4 ligę polską, ligę regionalną co wynika z tego, że bardzo trudna jest analiza tego rodzaju spotkań. Przebiegły i kompetentny gracz może z tego w bardzo prosty sposób skorzystać. W tym przypadku jest to jednak uczciwa forma ogrania bukmachera o ile nie wynikało to z umieszczenia kursów w ofercie w sposób odwrotny. Jedna uwaga, bądź świadom tego, że Twoje konto po zagraniu tego rodzaju zakładu od razu będzie monitorowane. Prowadzi to w konsekwencji do nałożenia limitów lub zamrożenia konta gracza, – o czym piszemy w innym z artykułów.

Granie „świrów”

Jeśli nadal liczysz, że w końcu powiemy Ci jak ograć bukmachera, to uważnie przeczytaj ten podpunkt. Czasami Twój bukmacher celowo wystawi ceny nie związane z rynkiem, w celu stworzenia równowagi w postawionych zakładach, a tym samym zminimalizowania ryzyka. Rzeczywiście, jeśli istnieje bardzo duża szansa, że konkretny wynik sportowy wystąpi, bukmacher nie będzie chciał dawać dobrych kursów z tego powodu. Jeśli szczególnie podoba ci się taka zmiana cen, to może być w Twoim interesie, aby postawić taki zakład.

Oszukujący bukmacher

Ten podpunkt z kolei nie jest tak zabawny. Ale tak się dzieje, więc jest to coś, o czym musisz wiedzieć. Ta praktyka jest szczególnie powszechna w przypadku niewielkich firm bukmacherskich. Prawdopodobnie im bardziej marka będzie chronić swój wizerunek, tym mniej prawdopodobne, że taka sytuacja Ciebie spotka. Jeśli, z drugiej strony, zauważysz niesamowite kursy w nieznanej firmie, z dużym prawdopodobieństwem to właśnie jedna z firm, która może nie być wypłacalna. Istnieje wiele stron, które pojawiają się i znikają każdego roku, wpłacając tam, bądź naprawdę ostrożny, ponieważ „kupują” Cię dobrymi kursami i możliwością postawienia wysokich stawek, ale jeśli chodzi o wypłatę, nie robią tego. To kolejna przestroga przed tym jak działają bukmacherzy. Wybieraj tylko legalnych i renomowanych bukmacherów. Jeśli jednak zdecydujesz się zarejestrować konto u takiego bukmachera, zapoznaj się w pierwszej kolejności z opinią graczy, którzy już powierzyli tej firmie zaufanie, jak i pieniądze.

Pomijane błędyTen podpunkt także nie należy do zabawnych, ale wyznacza złotą zasadę, której każdy powinien przestrzegać. Zapisuj własne zakłady. Niezależnie od tego, czy korzystasz z notatnika/segregatora, jak w starych dobrych czasach, czy masz rozbudowany plik Microsoft Excel, zawsze monitoruj postawione zakłady, kursy i stawki, z jakimi je zawarłeś oraz możliwą wygraną. Jest to coraz rzadsze w przypadku w pełni skomputeryzowanych systemów zarządzania zakładami dla firm bukmacherskich, ale także komputery/systemy mogą i nadal popełniają okazjonalnie błędy. Częściej jednak się one zdarzają, gdy gdzieś pomiędzy zaangażowany jest czynnik ludzki. Czasami bukmacher nie wypłaca tego, co powinien. Może to pozostać niezauważone, zwłaszcza, jeśli nie monitorujesz prawidłowo swoich zakładów. Czasami jest to dla śmiesznie małych kwot, czasem dla większych sum. Tym niemniej, niezależnie od sumy, jeśli uważasz, że bukmacher się pomylił, twoim obowiązkiem jest kontakt z nimi i prośba o korektę, nawet za niewielkie sumy. Takie sytuacje zdarzają się głównie na marketach z przedziałem czasu itp. Pamiętaj, że są to Twoje pieniądze, które zostały uczciwie wygrane. Dlaczego zatem masz być stratny?

Pozostałe błędy popełniane przez bukmacherów

Bukmacher może również popełnić błąd, przekazując niewłaściwe informacje w meczach prowadzonych „na żywo”. Na przykład podsumowanie zdarzeń może zawierać nieprawidłowe informacje dotyczące choćby wyniku spotkania, – który może wprowadzać w błąd obstawiającego. W takich przypadkach jednak Przepisy i Warunki (Regulamin zakładów) zazwyczaj określają, że wszystkie informacje są podawane w celach informacyjnych – jest to coś, o czym powinieneś wiedzieć podczas podejmowania decyzji dotyczących zakładów. Oczywistym błędem mogą być również pozwolenie użytkownikowi granie tak zwanych „wspieraków” – w których wynik jednego wydarzenia przyczynia się w całości lub w części do wyniku drugiego. Ponieważ jeden wynik wpłynie na kurs drugiego, powiązanego wyniku, takie typy zakładów nie powinny być akceptowane, chyba, że oferowane po łączonym z obu zdarzeń kursie. Powiązane zakłady najczęściej bywają przyjęte w wyniku błędu bukmachera. Przykładem na takie zakłady może być połączenie „Roger Federer wygra półfinał Wimbledonu” z „Roger Federer wygra Wimbledon”.

Zbliżamy się do podsumowania kolejnego z artykułów. Mamy nadzieję, że te porady okazały się przydatne. Wiem, że podpunkty 4 i 5 brzmią nieco mrocznie, niemniej istotą artykułu jest, aby wiedzieć, że bukmacherzy też czasami popełniają prawdziwe błędy, na których możesz skorzystać. Czasami pojawiają się błędy, za które nie są odpowiedzialni, a czasami zwyczajnie próbują Cię oszukać pozbawiając uczciwie wygranych pieniędzy. Aby uniknąć tej ostatniej sytuacji, trzymaj się jak najdalej od legalnych bukmacherów internetowych, którzy nie dbają o swoich klientów, którzy nie dbają o swoją reputację i którzy nie dbają o to, że ich działanie możesz zgłosić władzom lub chociażby tą praktykę rozpowszechnić na tematycznych forach.

Pamiętajcie również, że bukmacherzy zazwyczaj mają tak stworzone „Przepisy i warunki,” które pozwalają im naprawić ich oczywiste błędy, także to jak ograć bukmachera nie jest takie proste. Pytanie w tym przypadku powinno jawić się następująco: Jak zdefiniować pojęcie „oczywisty błąd”? Jest to niezwykle trudne w tej sytuacji i grając w dowolnej firmie bukmacherskiej nie ma to większego znaczenia, ponieważ każdy bukmacher może dokonywać własnych subiektywnych ocen, co jest „oczywistym błędem”, nawet po rozliczeniu zdarzenia sportowego. Wszystko rzecz jasna w oparciu o wspomniane „Przepisy i warunki”. Oczywistym natomiast jest, że dokładne warunki będą się różnić w zależności od firmy, w której zarejestrujecie konto gracza (w tym anulowanie zakładów, nadawanie zdarzeniom właściwych w danym czasie kursów).

Upewnij się, zatem, że grasz bezpiecznie, tylko z licencjonowanymi firmami, używając wszelkich potrzebnych narzędzi do zarządzania swoją aktywnością.
Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi