´╗┐
Hazard mo┼╝e uzale┼╝nia─ç. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi
Dodano: 06 wrze┼Ťnia 2017

Fortuna Zak┼éady Bukmacherskie – Recenzja i Opinie


O Fortuna Zakłady Bukmacherskie oferta

headertop fortuna
ekskluzywny kod rejestracyjny:
120 PLN

Nasza ocena bukmachera: 9.0

Czas rejestracji: 5min.
Wypłata: do 4h

Oferta Zakładów Bukmacherskich Fortuna

Efortuna.pl jest jednym z pierwszych legalnie działających bukmacherów internetowych w Polsce. Firma fortuna ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu punktów z zakładami sportowymi, które są rozsiane po całej Polsce. Efortuna jako pierwsza uzyskała licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych w internecie i kieruje do użytkowników coraz to lepszą ofertę i oprogramowanie.

Kod rejestracyjny: PREZENT

Efortuna (fortuna) ma ponad 20 lat doświadczenia w tematyce zakładów bukmacherskich w Polsce, od kilku lat jest notowana na giełdzie papierów wartościowych, inwestuje również w sponsoring sportowy nie tylko w naszym kraju, ale także w innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, odnosząc sukcesy na rynkach takich jak Czechy, Słowacja czy Rumunia.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy, ( oferta fortuna ) Efortuna dynamicznie rozwija swój produkt, oferując coraz to większy zakres różnego typu zakładów z wielu dyscyplin takich jak piłka nożna, tenis, hokej na lodzie czy siatkówka. Zakłady Fortuna zawierane na ,,żywo” czy przez komórkę, stają się w coraz większym stopniu ważnym elementem działalności firmy, w konkurencji z innymi firmami takimi jak STS.pl, Totolotek.pl czy Etoto.pl

BukmacherBONUSOferta specjalna
fortuna kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
pzbuk kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 300 zł
Nasz bonus: 300 zł + 10 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
sts kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 29 zł freebet

Wybór graczy

Odbierz
forbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 zł EXTRA)

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
totolotek kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1100 zł
Nasz bonus: 1111 zł + 25 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
lvbet kursy bukmacherskie Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Historia powstania oraz dewiza firmy

Spółka założycielska Fortuny utworzona została w Pradze na przełomie lat 1989/90. Stała się jedną z pierwszych powstałych  na terenach byłej Czechosłowacji  po tak zwanej aksamitnej rewolucji.  Droga do zaistnienia na naszym krajowym podwórku była dość ciekawa, gdyż odbyło się to przy pomocy jednej z istniejących już na naszych terenach firm. Początek istnienia najstarszego bukmachera Polsce datuje się na rok 1996. Wtedy to omawiana firma otrzymała koncesję na prowadzenie działalności w zakresie przyjmowania zakładów bukmacherskich z rąk Ministerstwa Finansów.

Pierwotnie bukmacher nosił w naszym kraju nazwę „Profesjonał”.  W roku 2005 właścicielem Profesjonale zostaje słowackie konsorcjum Penta Investments Group (właściciel Fortuny), posiadające spore międzynarodowe doświadczenie. Wiązało się to ze zmianą nazwy, która to nastąpiła na przełomie lat 2007/2008 i z tym nazewnictwem spotykamy się po dziś dzień.

Jak czytamy na ich stronie internetowej znajdującej się pod adresem efortuna.pl,  nadrzędnymi dewizami firmy jest dbanie o jakość świadczonych usług, a także uświadamianie społeczeństwa o konsekwencjach czynnego uprawiania hazardu. Przedmiotem ich działalności jest organizacja zakładów bukmacherskich na wydarzenia sportowe, kulturalne, społeczne oraz polityczne.

O stabilności firmy świadczy obecność jej akcji od roku 2010 na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Warto wspomnieć, iż część zainwestowanych przez graczy środków trafia na konta akcji charytatywnych oraz społecznych inicjatyw. Są nimi między innymi Cieszyński Bieg, turnieje siatkówki plażowej pod nazwą Plaża Open, a także piłkarska szkółka Ireneusza Kościelniaka nosząca nazwę Lukam 2010.

Obecnie Fortuna posiada na terenie  Europy swoje oddziały między innymi w Czechach, Słowacji, a także Rumunii. Wspomniane wyżej konsorcjum to w tej chwili najbardziej liczący się gracz zakładów wzajemnych w Europie Środkowej oraz Wschodniej.

fortuna kod promocyjny 2018
Zakłady bukmacherskie online Efortuna.pl ( fortuna ) od 2014 roku są głównym sponsorem Legii Warszawa oraz Oficjalnym Partnerem Nice 1 Liga. Fortuna jest także zaangażowana w sponsoring takich zespołów jak GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała czy Zagłębie Sosnowiec.

Przeczytaj również: Definiowanie oferty Fortuny według potrzeb gracza

fortuna bonus powitalny

Fortuna – Bonus Powitalny i oferta na dziś

Serwis Efotuna.pl oferuje jeden z najlepszych na rynku Polskich zakładów bukmacherskich bonus powitalny. Każda osoba, która zarejestruje się w serwisie fortuna, otrzymuje zakład bez ryzyka do 120zł. Oznacza to tyle, że każdy nowy użytkownik nic nie ryzykuje, jeżeli pierwszy zakład okaże się trafiony, wówczas można odebrać wygraną, jeżeli nie okaże się celny, wówczas środki wrócą na konto gracza.
Ale to nie koniec, każdy użytkownik, który dokona wpłaty w ciągu pierwszych 10 dni od rejestracji i w ciągu 60 dni zagra minimum 4 zakłady po kursie 1.90 z co najmniej 3 meczami, otrzyma bonus w wysokości wpłaty do kwoty 1000zł. ( Fortuna promocje )

Oferta bukmachera Fortuna

Fortuna to według wielu doświadczonych graczy jeden z liderów naszego nadal jeszcze skromnego bukmacherskiego rynku. W swojej ofercie posiada sport zakłady na wiele dyscyplin. Są to między innymi piłka nożna, hokej, koszykówka, piłka ręczna oraz siatkówka, a także tenis, sporty walki oraz popularne o tej porze roku skoki narciarskie. Piłka nożna dzieli się na zlecenia Premier League (liga angielska), włoska,  niemiecka, hiszpańska, bądź też francuska Ligue 1, Liga Europy czy Liga Mistrzów. Istnieje również możliwość obstawiania mniej popularnych lig, jak rosyjska Premier Liga czy też belgijska Jupiler League. Co oczywiste nie mogło zabraknąć rodzimych rozgrywek, a więc polska ekstraklasa też może znaleźć się na kuponie zainteresowanych graczy, a nawet liga siatkówki kobiet. Polacy zdecydowanie najchętniej obstawiają piłkę nożną.

Na bukmacherskie zakłady na piłkę Fortuna oferuje dość spory wybór interesujących zagadnień. Znajdziemy między innymi standardowe możliwości, jak obstawienie zwycięzców meczu oraz strzelców goli. W ofercie będzie jednak również ilość żółtych oraz czerwonych kartek, a także rzutów rożnych.  Gracz będzie mógł także obstawić jaki stały fragment gry zostanie w meczu wykonany jako pierwszy. Czy będzie to rzut rożny, aut, rzut wolny, czy też rzut karny.

Długoterminowe zakłady na ligowego zwycięzcę  pojawiające się przed startem rozgrywek również znajdą się w propozycjach bukmachera . Co raz popularniejsze stają się sporty wirtualne, także dostępne na stronie. Nie jest to jednak e-sport – sporty wirtualne to rozgrywki odbywające się samoistnie, jedno po drugim, które możemy obstawiać niczym ruletkę.

W ofercie Fortuny pojawiają się także okresowo zakłady związane z obecną sytuacją polityczną( np. wybór prezydenta kraju podczas ostatni wyborów), czy też wydarzenia rozrywkowe. Jako przykład możemy podać zakład na zwycięzcę kolejnej edycji programu The Voice of Poland, emitowanego na antenach TVP2. Także tego nie mogło zabraknąć w szerokim wachlarzu propozycji, który stoi otworem przed typerami.

Jak każdy szanujący się bukmacher, także Fortuna online zakłady bukmacherskie umożliwia graczom zawieranie zakładów w punkcie naziemnym. Godziny otwarcia takiej placówki są indywidualne dla każdej z nich. Według danych obecnych na stronie internetowej firmy, posiadają w tej chwili blisko 600 placówek zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zatrudniając w nich blisko tysiąca pracowników.

Więcej na ten temat: fortuna kod promocyjny

Oferta kompletna

Kilka lat temu, zakłady sportowe Efortuna były jeszcze daleko w tyle za innymi dużymi firmami, ale teraz to się zmieniło i zakłady bukmacherskie Efortuna dotrzymuje kroku największym firmom w Polsce jak STS.pl czy Totolotek.pl, zwłaszcza jeśli chodzi o piłkę nożną i typy bukmacherskie. Fortuna posiada w swojej ofercie wiele zakładów na ,,żywo”, które są dostępne zarówno poprzez komputer jak i na komórce. Efortuna oferta na dziś i cała strona posiadają łącznie ponad 100 kategorii zakładów fortuna wiec można postawić praktycznie na wszystko. Sprawdź jaka jest oferta kursowa fortuna i porównaj z konkurencją.

Sponsoring

Jeśli chodzi o szeroko pojęte akcje promocyjne, od sezonu 2017/2018 drugi poziom rozgrywkowy w naszym kraju nosi nazwę Fortuna 1 liga. Firma z początku została sponsorem oficjalnym ligi, lecz sezon później współpraca została rozszerzona i stała się sponsorem tytularnym. Pod skrzydłami Fortuny znajduje się poza tym wiele klubów począwszy od Legii, poprzez Podbeskidzie, ŁKS, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, Miedź Legnica czy też tyski GKS.

Jako że stołeczny klub w osobie firmy Fortuna od 1 stycznia 2014 roku ma swojego głównego sponsora, na efortuna widnieje nawet specjalny odnośnik kierujący nas do oddzielnego działu w całości poświęconego podopiecznym Sa Pinto. Co ciekawe, od obecnego sezonu logo wspomnianego bukmachera widnieje na kombinezonach reprezentantów Polski w skokach narciarskich. Jako pierwszy bukmacher w Polsce swoim wsparciem objęli drużynę gamingową, zostając sponsorem teamu AGO Esports, trudniącego się grą w popularna grę CS:GO.

Strona eFortuna 

Witryna efortuna zakłady bukmacherskie jest prosta i czytelna, a nawigacja intuicyjna. Każdy klient fortuny zawsze znajdzie wszystko, czego potrzebuje i powinien szybko przyzwyczaić się do Efortuna.pl. Statystyki, LiveScore, a przede wszystkim sklep z punktami lojalnościowymi, jest silnym elementem strony głównej serwisu, który jest nowoczesny i czytelny.

Zakłady online oraz akcje promocyjne

Fortuna legalny bukmacher przez Internet. Stało się to w roku 2012, kiedy to podmiot otrzymał z rąk Ministra Finansów zezwolenie o numerze : SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Rejestracja przez stronę internetową jest prosta. Podać należy między innymi adres, nazwisko i imię, adres mailowy, a także numer telefonu. Jedynym utrudnieniem może być przymus przesłania zeskanowanego obustronnie dowolnego dokumentu tożsamości. Może być to dowód osobisty, prawo jazdy, bądź paszport. By zacząć przygodę z obstawianiem, konieczna jest weryfikacja danych przez osoby za to w Fortunie odpowiedzialne.

Na efortuna jako swojego rodzaju zachętę, bukmacher proponuje nam między innymi mistrzostwa typerów. Warunkami uczestnictwa w mistrzostwach jest przede wszystkim status członka klubu Fortuna Klub Plus. Członek takiego klubu zdobywa poprzez każde postawione 2 zł jeden punkt FKP. Tak uzyskane punkty gracz wymienić może między innymi na bonusy, darmowe zakłady czy kod promocyjny Fortuna. Drugim z warunków brania udziału w zabawie jest oznaczenie swojego kuponu, jako zgłoszonego do mistrzostw. Maksymalną kwotą postawioną podczas jednego dnia może być 100 zł. Co ważne, również w punkcie naziemnym istnieje możliwość wzięcia udziału w mistrzostwach. Z zabawy wyłączone są zakłady na sporty wirtualne.

By ułatwić graczom komunikację pomiędzy sobą, omawiany podmiot stworzył coś w stylu forum dyskusyjnego,  nadając mu nazwę Strefy Typera. Znaleźć tam możemy między innymi ożywioną dyskusję z propozycjami typów na dany dzień, radość graczy z wygranych kuponów, a także rozpacz i złość, gdy coś nie poszło po ich myśli. Oprócz okna strefa typera wprawne oko na efortuna dostrzec może także zakładkę Strefa Kibica. Powstała ona w celu publikacji analiz zbliżających się spotkań, mających ułatwić podjęcie decyzji graczom co do zdarzeń ich interesujących.

Dla nowych graczy Fortuna oferuje kilka  promocji. Celem skorzystania z nich gracz musi mieć oczywiście ukończone 18 lat oraz nie posiadać wcześniej konta na efortuna. Taką promocją jest między innymi pierwszy zakład bez ryzyka do kwoty 100zł. Polega on na tym, że jeżeli nasz kupon okaże się wygrany suma trafia na nasze konto. Natomiast w przypadku niepowodzenia nasz wkład zostaje zwrócony.

Dodatkowo bukmacher proponuje nam również bonus powitalny od pierwszego depozytu do 1000zł. Warunkiem jego uzyskania, jest wpłata pieniędzy na swoje konto na efortuna w maksymalnym terminie do 10 dni od momentu rejestracji. Musimy również dokonać czterokrotnego obrotu wpłaconej sumy. Aby nie było tak łatwo, nasze kupony składać muszą się z co najmniej trzech zdarzeń o łącznym kursie 1,90.

Kolejnym z „gratisów” będzie prezent na start w postaci freebeta, bądź też zakładu bez depozytu. Ich kwota jest zmienna i oferowana okresowo, co jest stałą praktyką w firmach bukmacherskich. Podobne bonusy cechuje krótki okres „przydatności”.  Zwykle jest to trzy, bądź pięć dni od rejestracji.

Jak zawsze w przypadku informowania, opisywania promocji bukmacherskich przypominamy iż przed rozpoczęciem gry warto zapoznać się z regulaminem, gdyż bukmacherom online zdarza się zmieniać warunki np. wymogi obrotowe, czy minimalny akceptowalny kurs. Dodatkowo należy pamiętać, że strony bukmacherskie oferują bonusy nie w celach charytatywnych.

Wybrane zdarzenia o podwyższonej wartości znajdziemy w zakładce hit dnia. Zwykle są to spotkania topowych lig, a różnice kursowe w stosunku do proponowanych początkowo osiągają relatywnie niskie wartości. Podobne propozycje znajdziemy także pod nazwą Superoferty. Warto więc dokładnie przyglądać się takim propozycjom, gdyż jak wiadomo bukmacher nie proponowałbym ich nam, jeśli nie widziałby w tym potencjalnego zysku.

Wartą odnotowania jest akcja Happy Hours. Pojawia się zwykle przed wtorkowymi oraz środowymi meczami Ligi Mistrzów i polega na zwiększeniu naszej potencjalnej wygranej o 14%. Stawką minimalną kuponu musi być kwota 20 zł. Zdarzenia zawarte w naszym AKO nie muszą być wyłącznie spotkaniami LM. Promocja swoim zasięgiem obejmuje pozostałe zakłady z oferty bukmachera, z wyłączeniem sportów wirtualnych.

Jako jeden z pierwszych podmiotów na naszym rynku Fortuna wprowadziła opcję Early Cash Out. Jest to opcja dająca możliwość wcześniejszej wypłaty wygranej, jeszcze przed ostatecznym rozliczeniem kuponu. Istnieją oczywiście pewne obostrzenia, z czego najbardziej dającym się we znaki jest to, iż to kiedy będziemy mieli możliwość zamknięcia kuponu leży wyłącznie w gestii Fortuny. Nie jest to tak atrakcyjna opcja, jak w przypadku zagranicznych bukmacherów przed wejściem w życie znowelizowanej ustawy anty hazardowej, lecz mimo wszystko należy się cieszyć, że firma wpadła na podobny pomysł.

eFortuna Mobilnie 

Serwis zakładów sportowych Efortuna.pl oraz oferta bukmacherska fortuna dostępna jest w wersji strony mobilnej, a także aplikacji na IOS, Android i Windows. Strona Mobilna prezentuje się dobrze, jest czytelna, dobrze dopasowana do potrzeb rożnych telefonów i w pełni skalowalna. Dostępna jest także wersja na tablet. Wszystkie wersję Fortuna oferują zakłady sportowe na żywo, szybkie wpłaty i wypłaty oraz szeroką ofertę m.in ( efortuna oferta tygodniowa ).

Wsparcie klientów oraz aplikacja mobilna

W dobie obecnego postępu cywilizacyjnego i wszechobecnej cyfryzacji, posiadanie mobilnej aplikacji jest wręcz wymogiem dzisiejszych czasów. Dostęp do niej będą mieli zarówno posiadacze smartfonów z oprogramowaniem Android, a także iOS. Stworzenie kuponu z każdego miejsca na ziemi, czy to podczas podróży pociągiem, czy przerwy w pracy nie będzie tym samym problemem. W raz z najnowszą wersją twórcy apki zadbali o to, aby ich klient przed obstawieniem zakładu wiedział wszystko o interesujących go drużynach. Zamieścili więc aktualizowane na bieżąco statystki w postaci:

 • rankingów i tabel
 • ostatnich wyników
 • porównań h2h
 • najlepszych punktujących oraz strzelców
 • średnich punktowych, a także bramkowych
 • częstotliwości typów under/over

Znajdziemy w niej również opcję zaznaczenia ulubionych zakładów, czy to w postaci najczęściej granych lig, czy też konkretnych drużyn. Możemy także śledzić interesujące nas zdarzenia dzięki prowadzonym relacjom live. Wersja mobilna jest więc bez wątpienia znaczącym ułatwieniem dla obstawiających.

Jeśli chodzi o kanały komunikacji na linii gracz-bukmacher, w Fortunie mamy do wyboru kilka opcji. Pierwszą z nich  jednak mało już popularną jest infolinia. Kolejną natomiast formularz kontaktowy. Z doświadczenia wiemy, iż jest to najmniej efektywna forma komunikacji. Pochłania najwięcej czasu poprzez przymus wypełnienia formularza, a czas oczekiwania na odpowiedź nie jest satysfakcjonujący.

Kolejnym ze sposobów jest kontakt z kontem facebookowym, bądź też twitterowym firmy. Jednak używanym najczęściej oraz najwygodniejszym bez wątpienia wyjściem jest czat online. Dostępność konsultantów jest zwykle co najmniej zadowalająca. Otrzymamy od nich fachową pomoc na nurtujące nas pytania. To tam warto się kierować w przypadku nieprawidłowego rozliczenia naszego kuponu przez firmę Fortuna.

efortuna pl oferta fortuna

Opinie o Fortunie

Opinia o danym podmiocie to oczywiście sprawa indywidualna i sporna. Jednak wśród zalet Fortuny które wymieniają gracze wyróżnić możemy między innymi:

 • dostępność w języku polskim
 • bogatą ofertę
 • atrakcyjność kursów
 • sporą liczbę punktów naziemnych
 • częste promocje okresowe dla graczy
 • zakłady live w zadowalającej ilości zarówno w placówce jak i przez Internet
 • najwyższą maksymalną wygraną na jednym kuponie(601 000 zł)
 • transmisje TV popularnych zdarzeń
 • natychmiastowe wpłaty
 • wymianę punktów lojalnościowych we wspomnianym wyżej Fortuna Plus Klubie

Niestety nie wszystkie z opinii są pozytywne. Spotkać możemy się także z tymi mniej przychylnymi, lecz przy tak ogólnym zasięgu bukmachera jest to sprawa normalna. Omawiany podmiot posiada więc także kilka niedociągnięć, takich jak:

 • podatek obrotowy 12%, a także 10% od zwycięskich kuponów powyżej kwoty 2280 zł
 • szybkie limity dla graczy zawodowych
 • występujące awarie w działaniu strony efortuna oraz aplikacji mobilnej

Podsumowanie

Nawet jeśli opisywany bukmacher wypada ponadprzeciętnie dobrze we wszelkiego rodzaju rankingach popularności, czy też zaufania, pamiętać musimy o jednym. Tylko racjonalne podejście do gry, wiedza, doświadczenie, a także chłodna głowa sprawi, iż w ostatecznym rozrachunku to my jako gracze możemy wyjść zwycięsko z odwiecznej rywalizacji typer-bukmacher. Nie zapominajmy więc o przyjętym uprzednio stawkowaniu, a także nie przekraczajmy ustalonego budżetu.

Na koniec należy przypomnieć iż w Polsce dozwolona jest gra tylko w podmiotach posiadających stosowną licencję na urządzanie zakładów bukmacherskich. Z każdym kwartałem przybywa legalnych bukmacherów w naszym kraju, aktualnie jest już ich 13-cie. Zdecydowanie odradzamy podejmowanie prób gry w nielegalnych podmiotach, gdyż może się to wiązać z przykrymi konsekwencjami w postaci pociągnięcia do odpowiedzialności karno-skarbowej.

Polecamy również:

Wnioski 

Serwis Efortuna.pl posiada licencje MF na prowadzenie zakładów wzajemnych na terenie Polski. Strona jest szybka, przejrzysta, nowoczesna i czytelna. Dostępne są 3 wersje mobile, gdzie każdy użytkownik z pewnością znajdzie coś dla siebie. Firma oczywiście pobiera 12% podatku od obrotu, natomiast oferuje szereg promocji, które obciążenie to minimalizują. Dzięki temu Efortuna ( fortuna )  staje się co raz to bardziej atrakcyjna na rynku polskich zakładów bukmacherskich.www efortuna pl oferta

Udostępnij

´╗┐

Kontynuuj─ůc korzystanie ze strony, wyra┼╝asz zgod─Ö na korzystanie z plik├│w cookie. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

Hazard mo┼╝e uzale┼╝nia─ç. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi