totoliga
Dodano: 29 maja 2018

Czym jest totoliga i jak w niej grać ?


Totoliga to zakłady w formie zestawu 13 meczów. W ofercie znajdują się 3 zestawy po 13 meczów każdy o oznaczeniach Liga Polska, Liga Angielska oraz Ligi Inne. Zadaniem gracza jest wytypowanie wszystkich 13 meczów z danego zestawu, podając która drużyna wygra bądź ewentualny remis. Zakłady Totoligi wyróżniają się kumulacją wygranych.

Totoliga Oferta – jak ją czytać?

Aktualne zestawy zakładów do typowania są dostępne na stronie www oraz w każdym punkcie przyjmowania zakładów. Przy każdym meczu znajduje się prognoza wyników oraz wynik z poprzedniego sezonu. Jak wspomniano wyżej do wyboru są trzy zestawy – LP (Liga Polska), LA (Liga Angielska) oraz LI (Ligi inne). Na przykład prognoza wyników 532 to 50 %, 30% i 20%. Jak typowanie wygląda w praktyce. 1 to zwycięstwo drużyny, która wymieniona jest na pierwszym miejscu w parze, a 2 oznacza zwycięstwo drużyny wymienionej jako drugiej. X to oczywiście remis. W przypadku Totoligi do wyboru są zakłady proste i systemowe. W zakładach prostych typuje się na 2-8 polach. Na każdym polu znajdują się kratki, które określają typy dla 13 meczów. Trzeba przy tym pamiętać, że w zakładzie prostym dla każdego spotkania typuje się jedną opcję – 1, 2 lub X. W przypadku zakładów systemowych wyniki typuje się na 1-8 polach. Jednak tutaj można wytypować kilku opcji wyników dla każdego meczu np. X2 czy 12. Jeśli popełniony zostanie błąd podczas wypełniania kuponu, należy zaznaczyć kratkę Błąd, która znajduje się w górnej części pola typowania. Potem można dokonać już właściwego wyboru.

Przeczytaj również: Totolotek Zakłady Bukmacherskie

Totoliga – ile kosztuje kupon?

W przypadku zakładów prostych za jedną kolumnę należy zapłacić złotówkę. Jak wspomniano wcześniej, trzeba wytypować co najmniej dwie kolumny, a więc minimalna opłata to 2 złote. W przypadku zakładów systemowych, aby obliczyć finalną cenę kuponu trzeba pomnożyć liczbę zakładów przez cenę za 1 zakład. Aby obliczyć ilość zakładów należy więc policzyć ile jest typowań dwudrogowych i trzydrogowych oznaczonych jako zakłady D i T. Potem te wartości mnożny się przez siebie, co daje liczbę zakładów w danej kolumnie. W przypadku gdy na jednym blankiecie gracz typuje zakłady systemowe w kilku kolumnach, trzeba zsumować liczbę zakładów z poszczególnych kolumn. Całość nie jest zbyt skomplikowana.

Ile można wygrać grając w Toto ligę?

W tym przypadku wygrana określana jest na podstawie stopni wygranych, których wysokość zależy od łącznej sumy wpłaconych stawek, danej kumulacji czy liczby zakładów z poprawnymi typami. Wyróżnia się generalnie cztery stopnie wygranych: I stopień (13 poprawnych typów), II stopień (12 poprawnych meczów), III stopień (11 poprawnych meczów) czy IV stopień (10 poprawnych typów). Informacje o aktualnej kumulacji, wynikach czy wysokości wygranych dla poszczególnych stopni są zawsze dostępne w punktach przyjmowania zakładów oraz na stronie www Totoligi w zakładce wyniki. Są one aktualizowane na bieżąco, a więc gracze nie muszą czekać zbyt wiele na sprawdzenie czy wygrali, a może tym razem muszą obejść się smakiem.

Poczytaj również
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blokowanie-stron-bukmacherzy-rejestr-ustawa,30,0,2283038.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Totolotek
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bukmacher-superbet-minister-finansow-hazard,152,0,2379416.html


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi