Czym jest arbitraż
Dodano: 02 marca 2018

Czym jest arbitraż?


W tym artykule wyjaśnimy, czym są zakłady arbitrażowe (arb bet), w jaki sposób można je znaleźć, jak opłacalne są i dlaczego w nowoczesnych zakładach tego typu zakłady nie występują tak często, jak miały miejsce w przeszłości. Wspomnimy także o niektórych witrynach, które zostały zbudowane w celu poszukiwania tego rodzaju zakładów oraz o tym, jak stają się przestarzałe, ponieważ wszyscy bukmacherzy mają teraz narzędzia do śledzenia i blokowania takiego zachowania. Wspomnimy również, którzy bukmacherzy obecnie obsługują zakłady arbitrażowe.

Czym jest arbitraż?

Arbitraż jest terminem wywodzącym się z dziedziny ekonomii i finansów. Arbitraż to praktyka polegająca na wykorzystaniu różnicy cen między dwoma lub większą liczbą rynków, na których zysk jest dokonywany z różnicy między cenami rynkowymi. W zakładach bukmacherskich można to zazwyczaj zrobić, grając u kilku różnych bukmacherów i korzystając różnicy cen na tym samym rynku. Ponieważ na świecie są setki bukmacherów, to normalne, że niektórzy z nich mają odmienne zdanie na temat ceny jakiegoś meczu.

RynekKursStawkaMożliwa wygrana
Bukmacher 1 – Powyżej 2.5 gola2.1100 złotych210 złotych
Bukmacher 2 – Poniżej 2.5 gola2.1100 złotych210 złotych

Jeśli na przykład jest dwóch różnych bukmacherów, którzy oferują ponad 2,5 goli w pewnym meczu piłkarskim, jest możliwe, że 1 z nich ma kurs 2,1 na powyżej, a drugi ma taki sam kurs na poniżej 2,5 bramki. Oznacza to, że jeśli postawisz 100 złotych na „powyżej 2.5 gola u jednego bukmachera, możesz zarobić 110 złotych, ale jeśli w tym samym czasie postawisz 100 złotych u drugiego na poniżej 2.5 gola, zyskasz także 110 złotych. Na koniec, masz całkowitą stawkę wynoszącą 200 złotych, a bez względu na to co się stanie w meczu, wygrasz 210 złotych. Jest to najczęstszy i najprostszy rodzaj arbitrażu.

Oczywiście to bardzo rzadka sytuacja, kiedy spotkasz tak łatwy zakład arbitrażowy 50-50%. Musisz więc poznać, w jaki sposób obliczyć szanse (kursy) i stawki, które musisz obstawić, aby skorzystać z arbitrażu. Na przykład, jeśli znajdziesz rynek trzydrogowy (1X2) z kursami 2,5-3.3-3.5. Jest to sytuacja arbitrażowa, ale procent zwrotu na tym rynku wynosi 99%. Oznacza to, że jest tylko 1% zysku uzyskanego z tego arbitrażu, i jeśli (z jakiegoś powodu) zdecydujesz się skorzystać z tej szansy, musisz umieścić różne stawki na każdej selekcji, aby osiągnąć równy zysk z każdego z 3 możliwych rezultatów.

Jak znaleźć zakład z arbitrażem?

Istnieje wiele witryn internetowych oferujących kalkulatory, które pozwalają sprawdzić, czy kursy dają zakład arbitrażowy i z jaką stawką, lub automatyczną usługę, która wyszukuje zakłady w całym internecie i podaje sugestie dotyczące stawek. Najbardziej znane to oddschecker i oddsport. Tam można znaleźć zakłady z arbitrażem do 10% zysku, który teoretycznie zapewnia niezły zysk na dłuższą metę. Smutną prawdą jest, że ta teoria już nie sprawdza się tak dobrze w praktyce gdyż bukmacherzy śledzą już własne kursy. Tak więc, dzisiaj jest jeszcze szansa na robienie zakładów arbitrażowych, ale są czynniki, które znacznie zmniejszają szansę na zarobienie pieniędzy na dłuższą metę:

  1. Znacznie mniej zakładów z arbitrażem – kursy są teraz znacznie bardziej wyrównane pomiędzy bukmacherami, a zmiany na rynkach odbywają się w ciągu 1 minuty. Nawet jeśli znajdziesz jakieś zakład za pomocą specjalnego oprogramowania, szanse na to, że go postawisz są bardzo małe – po zalogowaniu na konto gracza, najczęściej już nie istnieje.
  2. Bukmacherzy są wrogo nastawieni do „arberów” – z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że arberami są klienci, których możemy szybko wykryć (często po pierwszym lub drugim zakładzie). Po ich wykryciu ich konta są albo zamykane, albo częściej limitowane do minimalnej możliwej stawki na zakład.
  3. Brak realizacji wypłat – nawet jeśli początkowe zakłady arbitrażowe się sprawdzą i nawet jeśli uda Ci się je najpierw ukryć wśród innych zakładów, dział finansowy sprawdzi podwójnie wszystkie wypłaty i we współpracy z działem ryzyka sprawdzi wszystkie czynności związane z obstawianiem klientów, którzy wygrali. Nie ma prawie żadnej szansy, że arber pozostanie niewykryty przez długi okres czasu i będzie osiągał zyski u jednego bukmachera dzięki zakładom arbitrażowym. Bukmacherzy mają dostęp do wszystkich zmian kursów na świecie w każdym meczu i jeśli dowiodą, że prowadzisz arbitraż, Twoja wypłata może zostać anulowana z powodu „nieuczciwego zachowania”.

Polecamy również:

Oczywiście zawsze możesz spróbować z małą – nową i niedoświadczoną firmą bukmacherską z możliwie niskim poziomem zastosowanej technologii, ale gwarantujemy, że nie potrwa to długo. Można uczciwie powiedzieć, że zakłady arbitrażowe są wciąż żywe, ale ledwo ledwo, dodatkowo dużo trudniej jest na nich zarobić niż kiedyś. Stworzenie stałego i stabilnego źródła dochodu w dłuższej perspektywie jest prawie niemożliwe.

Polecamy:
legalny bukmacher online
legalny bukmacher
zakłady bukmacherskie online
bukmacher fortuna
legalni bukmacherzy
typy bukmacherskie
bukmacher forbet
bukmacher totolotek
bukmacher lvbet
bukmacher etoto
bukmacher milenium
bukmacher sts
typy bukmacherskie online


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi