bwin-bukmacher
Dodano: 17 lipca 2018

Czy bukmacher Bwin jest legalny w Polsce?


Bwin jest jednym z najpopularniejszych bukmacherów na całym świecie. Firma obecna była również na rynku polskim, jednak po wprowadzeniu nowej ustawy hazardowej jej oferta została zamknięta dla rodzimych graczy. Czy Bwin zdobędzie niezbędną licencję i ponownie stanie się dostępny w Polsce?

Czy bukmacher Bwin jest legalny w Polsce?

Obstawianie zakładów wzajemnych oraz korzystanie z innych usług firmy Bwin jest obecnie nielegalne w Polsce. Zgodnie z wymaganiami stawianymi przez nową ustawę, konta wszystkich polskich użytkowników zostały zamknięte. Klienci z dostępnymi środkami mogą jednak cały czas wypłacać swoje pieniądze. Ministerstwo Finansów blokuje zagranicznych bukmacherów bardzo skutecznie, przez co obecnie zaledwie kilku z nich posiada stosowne zezwolenia. Przedstawiciele Bwin również wystosowali oświadczenie o trwającym postępowaniu licencyjnym, jednak wydawanie pozwolenia na prowadzenie działalności bukmacherskiej jest bardzo długotrwałym procesem. Wymaga to nie tylko spełnienia szeregu warunków przez przedsiębiorstwo składające wniosek, ale również uiszczenie wysokich opłat licencyjnych. Dopóki Bwin ponownie nie stanie się w Polsce legalny, graczom pozostaje skorzystanie z oferty konkurencji. Lista bukmacherów dysponujących zezwoleniem Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności w internecie stale się powiększa.

Jakie firmy bukmacherskie są legalne w Polsce? Czy bukmacher internetowy jest legalny ?

U wszystkich legalnych w Polsce firm bukmacherskich grać można bez obaw o prawne konsekwencje. Należy natomiast unikać podmiotów nielegalnych, ponieważ korzystanie z ich usług może się skończyć wysoką grzywną lub karą ograniczenia i pozbawienia wolności. Obecnie w Polsce legalni są bukmacherzy:

Fortuna
Totolotek
LvBET
– ForBET
– TotalBET
– SuperBET
Milenium
– eToto
– STS

Największe światowe marki bukmacherskie powoli otwierają się na Polskę. Niektóre z nich pozostają jednak obojętne lub niechętne, uważając polski rynek za mało atrakcyjny. Na szczęście Bwin należy do tej pierwszej kategorii.

Kiedy Bwin dostanie licencję?

Dokładny termin powrotu firmy Bwin na polski rynek wciąż nie został podany. Postępującego procesu licencyjnego nie udało się niestety zakończyć przed piłkarskimi mistrzostwami świata w Rosji. Firma Bwin zamieściła w tej sprawie komunikat na oficjalnej stronie internetowej. Według niego, przedstawiciele przedsiębiorstwa są w stałym kontakcie z polskimi władzami. W treści komunikatu znalazły się również zapewnienia o chęci uzyskania licencji w przyszłości oraz przekazywaniu na bieżąco informacji dotyczących zmian w tym aspekcie. Bardzo enigmatyczne w tej kwestii pozostaje także Ministerstwo Finansów, które nie podaje żadnych informacji na temat starań poszczególnych podmiotów o uzyskanie licencji bukmacherskiej. Jeżeli jednak taki news się pojawi, polscy gracze usłyszą o nim jako jedni z pierwszych. Z pewnością jest na co czekać. Bwin oferuje każdemu nowego graczowi bonus powitalny o wartości 100 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje ponad 400 złotych. Środki te mogą być wykorzystane na dowolne typy dostępne na oficjalnej stronie buka. Aby otrzymać premię za rejestrację, przy zakładaniu konta nie trzeba podawać żadnego kodu bonusowego. Wciąż nie wiadomo, czy promocja ta zdoła się utrzymać po uzyskaniu przez Bwin licencji Ministerstwa Finansów. Polacy póki co nie mogą zakładać kont w serwisie, jeżeli nie posiadają dodatkowo obywatelstwa innego państwa.

Co można obstawiać w Bwin?

Obstawianie w Bwin jest w Polsce niezgodne z prawem. Interfejs oficjalnego serwisu bukmachera wiąż jednak pozostaje dostępny w języku polskim, dzięki czemu przyjrzeć można się samej stronie oraz jej poszczególnym zakładkom. Bwin oferuje graczom szereg wydarzeń sportowych, włącznie z dyscyplinami takimi jak m.in. piłka nożna, koszykówka, rugby, baseball czy Formuła 1. Gracze mogą obstawiać także mecze e-sportowe oraz wiele wydarzeń pozasportowych – Bwin docenili na całym świecie m.in. miłośnicy wieloosobowej strzelanki Counter-Strike: Global Offensive. W ofercie bukmachera znaleźć można również inne atrakcje, na przykład Kasyno Online. Gracze szczególnie upodobali sobie rozgrywki z jackpotami i spinami, ruletkę czy blackjacka. Tego rodzaju gry hazardowe nie mogą być jednak oferowane w Polsce. Jeżeli więc Bwin pozyska licencję, będzie ona prawdopodobnie obejmowała wyłącznie zakłady wzajemne na tradycyjne wydarzenia sportowe.

Więcej na temat legalnych bukmacherów znajdziesz tutaj

Jakie promocje przewiduje Bwin – Bwin Promocje, Bonusy?

Poza atrakcyjnym bonusem powitalnym, Bwin oferuje graczom także szereg innych promocji. Występują one stosunkowo regularnie, przy okazji rozmaitych wydarzeń sportowych wzbudzających szczególne zainteresowanie. Może to być na przykład możliwość zdobycia wysokiej kwoty w cotygodniowym konkursie bukmacherskim lub kilkuset darmowych spinów. W Bwin uzyskać można także dostęp do Darmowego Zakładu oraz podwyższonych kursów na niektóre z wybranych zdarzeń. Bukmacher oferuje również graczom dostęp do internetowych transmisji sportowych, dzięki czemu wiele wyników typować można na żywo. Jeżeli Bwin uzyska wymaganą licencję Ministerstwa Finansów i rozpocznie swoją działalność w Polsce legalnie, prawdopodobnie umożliwi użytkownikom bezpośrednie śledzenie poszczególnych rozgrywek online.

Jaki bukmacher zamiast Bukmachera Bwin?

Po wprowadzeniu ustawy hazardowej wielu graczy stanęło przed dylematem, jaką firmę wybrać zamiast Bwin. Jedyną sensowną alternatywą pozostaje skorzystanie z oferty bukmacherów online funkcjonujących w Polsce legalnie. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele istotnych korzyści. Nielegalni bukmacherzy praktycznie zniknęli z rynku, przez co pozostałe firmy muszą ze sobą mocno rywalizować. Doprowadziło to do rozbudowania ofert, obniżenia kursów oraz zagwarantowania typerom wyższych wygranych. Rywalizacja między poszczególnymi markami wpływa jednak nie tylko na korzyści materialne graczy, ale również jakość oraz bezpieczeństwo usług. Koncesjonowani bukmacherzy muszą działać w oparciu o regulaminy zatwierdzone przez resort finansów, a także zapewniać swoim klientom nienaganną ochronę danych osobowych. Firmy te zobligowane są również do utrzymywania dobrej sytuacji finansowej. Dzięki temu gracze nie muszą martwić się jej ewentualnym zachwianiem, a tym samym bankructwem buka czy utratą wygranej.

Zakłady Bukmacherskie Fortuna

Oferta bukmachera Fortuna jest w stanie zaspokoić potrzeby tych graczy, którzy cenią rozwiązania opracowywane przez Bwin. Firma posiada wieloletnie doświadczenie, ogromną liczbę punktów naziemnych w całym kraju oraz wygodną aplikację mobilną. Oferta obejmuje zarówno popularne dyscypliny sportowe, jak i e-sport oraz sporty wirtualne. Uwzględniono również rożne okazjonalne promocje oraz wysokie premie. Prawdziwą atrakcją jest podwójny prezent dla nowego gracza, którego wartość przewyższa obecnie bonus powitalny w Bwin. Za założenie konta użytkownikowi przysługuje 100 złotych w formie Zakładu Bez Ryzyka, a także 400 złotych na pierwszą wypłatę. Dodatkowo w salonie stacjonarnym Fortuny gracz może zapisać się do programu lojalnościowego, zdobywać za swoją aktywność punkty i zgarniać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Poczytaj więcej o zakładach sportowe bwin: :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bwin.com  – bwin wikipedia
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hazard
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blokowanie-stron-bukmacherzy-rejestr-ustawa,30,0,2283038.html
Gdzie znajdę ?
bwin rejestracja
bwin regulamin
bwin wyniki


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi