Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi
Obrazek przedstawia dwie karty, które przedstawiają AS'a oraz Waleta. Obie karty dają razem tytułowego Blackjacka i pozwalają na zwycięstwo w popularnej karcianej grze.
Dodano: 04 stycznia 2021

Betgames – gdzie obstawiać zakłady?


Gracze ciągle poszukują alternatyw dla standardowych zakładów bukmacherskich. W celu spełnienia oczekiwań konsumentów coraz więcej bukmacherów w swojej ofercie proponuje pozycję zwaną Betgames. Zakłady na gry karciane zyskują nieustannie na popularności i przyciągają nowych graczy. Tendencja taka jest jasnym znakiem dla wszystkich spółek, że dodanie wspomnianej opcji do swoich usług jest bardzo opłacalną kwestią. Którzy bukmacherzy proponują zakłady na gry karciane i czy są one legalne? Te dwa pytania najczęściej nurtują potencjalnych graczy, a odpowiedź w szczególności na te ostatnie, nie zawsze jest do końca zrozumiała.

Czym jest Betgames?

Nazwa „Betgames” to popularne określenie zakładów na gry karciane, które dostępne są u niektórych legalnych bukmacherów w naszym kraju. Sama nazwa została spopularyzowana przez polską firmę STS, która jako pierwsza miała w swojej ofercie wspomnianą opcję. Wiele osób myli Betgames z wirtualną rozgrywką karcianą, w której mamy swoje żetony, karty i ustalamy stawkę. Otóż taka praktyka w świetle polskiego prawa byłaby nielegalna. W skrócie Betgames to symulacja gry karcianej, w której uczestniczą gracze oraz krupier. Obstawiający mają w zależności od rodzaju gry dostępne kursy na różne zakłady. W przypadku pokera może być to zakład na zawodnika, który zwycięży w danym rozdaniu. Wytypować można również układy kart, kolor, figurę i wiele innych. Możliwości warunkuje wybrana przez nas gra. Najczęściej w swojej ofercie bukmacherzy posiadają następujące gry:

  • poker
  • blackjack
  • wojna
  • bakarat

Czy obstawianie Betgames jest legalne?

Zakłady na różne gry karciane można obstawiać u niektórych legalnych polskich bukmacherów, co sprawia, że rozgrywka jest tym samym 100% zgodna z prawem. Po nowelizacji ustawy hazardowej z 2017 roku każda firma działająca na terenie naszego kraju musi posiadać licencję Ministra Finansów i spełniać szereg wymogów. O ile typowe rozgrywki karciane zarezerwowane są dla kasyn, podlegających państwu to obstawianie ich symulacji jest dość świeżym rozwiązaniem, które nie koliduje z przepisami w ustawie. Obstawiając zakłady Betgames, możemy być pewni, że jest to całkowicie legalne.

Gdzie obstawiać Betgames?

Optymalnym wyborem przy chęci obstawiania Betgames będzie wybór najpopularniejszego bukmachera w Polsce, czyli STS. Firma ta jako pierwsza wprowadziła możliwość obstawiania karcianych symulacji i posiada najobszerniejszą ofertę w tym zakresie. Gracz do wyboru ma aż cztery gry: poker, wojna, blackjack, bakarat. Ponadto nowi użytkownicy mogą liczyć na dedykowany bonus na start przy rejestracji u tego bukmachera. . Taki zabieg pozwoli na cieszenie się najwyższym dostępnym bonusem na start od STS. W nim znajdzie się m.in. możliwość na obstawienie Betgames bez ryzyka.

Dla miłośników Betgames będzie również skorzystanie z usług bukmachera Forbet, który w swojej ofercie nie posiada jedynie gry bakarat. Cała symulacja jest dobrze zoptymalizowana. Dodatkowo niezarejestrowani gracze, używając kodu promocyjnego PREZENT, mogą zgarnąć łącznie 2370 zł dodatkowych środków, które mogą oczywiście przeznaczyć na  Betgames.

Bukmacherzy, którzy stanowią alternatywę do obstawiania Betgames to także Totalbet oraz Fortuna, która dość niedawno wkroczyła na rynek z tym rozwiązaniem. W Totalbet możemy typować rozgrywkę w Blackjack oraz Pokera od godziny 12:00 do 24:00. W Fortunie z kolei dostępny jest, póki co jedynie Bakarat. Nie mniej jednak popyt na gry typu Betgames wzrasta, więc można się spodziewać wprowadzenia tej opcji przez kolejnych bukmacherów i dodania nowych gier przez firmy, które korzystają już z symulacji karcianych.

Poker w Betgames – przykładowa rozgrywka

Poker to jedna z najpopularniejszych gier karcianych. Jest także bardzo obleganą opcją w Betgames. W tej rozgrywce obstawiający może typować zwycięstwo konkretnego gracza przy stole lub układ kart, który zapewni zwycięstwo w rozgrywce. Podczas jednej rozgrywki jest kilka etapów, kiedy można obstawić interesującą nas pozycję:

  • przed rozdaniem kart
  • po rozdaniu kart
  • flop (wyłożenie trzech kart przed krupiera – na stole znajduje się wtedy 5 z 7 dostępnych w rozgrywce kart)
  • turn (wyłożenie szóstej karty, która jest do dyspozycji gracza)
  • river (ostatnia wyłożona przez krupiera karta – w Betgames zamyka rozgrywkę i jest decyzyjna, co do obstawionych zakładów).

Atrakcyjności i niepodważalnego klimatu dla Betgames  dodaje fakt, że rozgrywki prowadzone są na żywo przez prawdziwego krupiera. Dlatego też często możliwość obstawiania zakładów ograniczona jest do pewnych ram czasowych.


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi