betano-bukmacher
Dodano: 16 lipca 2018

Betano opis sytuacji prawnej tego bukmachera


Zakłady bukmacherskie Betano przedstawienie aktualnej sytuacji tego bukmachera na polskim rynku.

Betano opis stanu faktycznego

Betano to bukmacher, którego polska wersja językowa strony została uruchomiana w październiku 2014 roku. Polska była pierwszym krajem w którym funkcjonowała marka Betano. Brand ten starał się przekonać polskich graczy, że u nich każdy będzie traktowany jak VIP. Właścicielami marki byli właściciele greckiego potentata na rynku bukmacherskich marki Stoixman.com, brandu, który można było swego czasu zobaczyć na koszulkach Olympiakosu Pireus. Kiedy piszemy ten tekst w lipcu 2018 roku Internautom próbującym odwiedzić serwis betano.com i posiadającym polskie IP wyświetlany jest następujący komunikat.

betano1

Betano komunikat wyświetlany osobom z Polski – lipiec 2018

Z powodu zmian prawnych, które zaszły w Polsce, Betano nie jest dostępne dla rodzimych graczy. W razie pytań Betano pozostawiło adres mailowy – kontakt@betano.com

Bukmacher Betano – Rejestr stron hazardowych

Przykład zakładów bukmacherskich Betano będzie dobrym dla praktycznego zilustrowania czym jest subdomena i w jaki sposób odróżniać ją od domeny głównej.

betano2

Pagescreen pojawiający się po wpisaniu „Betano” na rejestrze zakazanych stron hazardowych

Powyżej zaprezentowaliśmy pagescreen pojawiający się po wpisaniu hasła „Betano” na stronie dedykowanej do prowadzenia Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Niektórym może się wydawać zatem, że bukmacher Betano znajduje się na „czarnej liście” polskiego ministerstwa, czyli liście obejmującej firmy, które łamią obowiązujące w Polsce regulacje hazardowe. Tak nie jest. Betano nie łamie polskiego prawa hazardowego, w pełni dostosowało się do obowiązujących w Polsce regulacji prawnych i zablokowało dostęp osobom z Polski do swojego serwisu. Bukmacher Betano nie posiada polskie licencji w związku z powyższym zablokował dostęp do swojego serwisu. Skąd zatem pojawiający się wynik po wpisaniu hasła „Betano” na liście stron zabronionych prowadzonej pod adresem hazard.mf.gov.pl?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Nielegalny w Polsce cabaretclub.com w nazwie jednej ze swoich subdomen wykorzystał słówko „betano”. Nieznany nam zupełnie brand cabaretclub.com, oprócz takich subdomen jak de.cabaret.club, es.cabaretclub.com, it.cabaretclubm.com jedną z subdomen nazwał betano.cabaretclubm.com

Dla przypomnienia subdomena jest to po prostu adres, który jest tworzony w ramach funkcjonującej już domeny głównej. Wybrana przez właściciela nazwa subdomeny wyświetlana jest po lewej stronie domeny internetowej i jest rozdzielona od niej kropką.

betano.cabaretclub.com

Kolorem niebieskim zaznaczyliśmy Betano, czyli właśnie feralną nazwę subdomeny cabaretclub.com.

Kończąc ten wątek nielegalnym podmiotem w Polsce jest domena główna cabaretclub.com. Bukmacher betano.com dostosował się do polskich regulacji prawnych i zablokował dostęp do swojego serwisu osobom z Polski.

Bukmacher Betano historyczna oferta

betano4

Historyczna oferta bukmachera Betano

Jako ciekawostkę przypominamy historyczny ofertę Betano, jak widzicie na powyższym screen bukmacher ten oferował 100% bonus aż do 200 złotych, z tego co pamiętamy wymagany był pięciokrotny obrót i względnie był niski kurs do obrotu 1.65. Zakłady bukmacherskie Betano były także znane z wprowadzenie 0% marży na jeden wybrany mecz dziennie. Każdego dnia jeden mecz oferowany był klientom właśnie z 0% marża bukmachera. Bukmacher Betano miał ambitne plany wobec polskiego rynku bowiem zaangażował do współpracy jako ambasadora brandu Tomasza Hajto, współpracującego dziś z legalnym bukmacherem Etoto oraz Maciej Żurawskiego, którego większość z nas pamięta z występów w Wiśle Kraków, a dziś próbującego swych sił jako komentator meczy piłkarskich na antenach Eurosportu i TVP.

Co można wybrać jeżeli Betano nie jest dostępne?

Zgodnie z polskim regulacjami dozwolona jest gra tylko u legalnych, licencjonowanych podmiotów w Polsce. Naszym zdaniem rzut oka na ofertę Fortuny lub Totolotka może być dobrym rozwiązaniem dla szukających alternatywy dla zakładów bukmacherskich Betano.


fortuna 150zl

poczytaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/Betano
https://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier-gry-hazardowe/rejestr-domen
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/warunki-jakie-musza-spelnic-bukmacherzy-,137,0,2411657.html


Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi